איך לפתוח חברת שליחויות בארץ?

חברת שליחויות

צעירים רבים חולמים לפתוח יום אחד חברת שליחויות אשר תספק שירותים בכל רחבי הארץ. על פניו זה נראה אולי פשוט, אך האמת היא, כמו במקרה של חברה אחרת, הרי גם במקרה זה מדובר בעניין שדורש תשומת לב לפרטים מסוימים על מנת להצליח במשימה.

מה נדרש בשביל חברת שליחויות?

צי כלי רכב

מן הסתם, חברת שליחויות מתבססת על רכבים, אופנועים וקטנועים שעומדים לרשותה. לכן, מי שמחליט לפתוח חברת שליחויות צריך לעבוד על רכב שיתאים לצורך אספקת שירותי משלוחים לכל מקום שהוא מתבקש להגיע, עבור כל שירות שהוא, ועל כן יש לבצע  בחירת רכב מסחרי בהתאם.

שליחים ונהגים

הציר השני העיקרי עליו חברת שליחויות מתבססת הוא כוח אדם. אי אפשר לנהל חברה בלי שיהיה לה כוח אדם איכותי, מנוסה, אמין וזהיר. לכן חשוב לחפש שליחים ונהגים שיש להם את כל התכונות הנ"ל ואפשר לסמוך עליהם שיבצעו את העבודה כמו שצריך.

מוקדנים

הציר השלישי עליו מתבססת חברת שליחויות הם מוקדנים או אנשים שאמורים לאסוף את ההזמנות, בין אם זה דרך הטלפון, דרך אתרי אינטרנט או באופן ישיר מהעסקים באמצעות חוזים או דרכים אחרות. המוקדנים צריכים להיות שירותיים, אמינים, רהוטים, וכן הם צריכים לדעת לדייק בפרטים.

כלים דיגיטליים

היום חלק גדול מהזמנות מתבצעות דרך אתר אינטרנט, כאשר מזמין השירות רוצה גם לדעת איפה המשלוח שלו נמצא בכל נקודת זמן. לכן, חשוב להשתמש בכלים דיגיטליים, כמו למשל אתר אינטרנט, אפליקציות ועוד.

ומה לגבי אנשי מכירות?

על מנת שהחברה תעבוד עם קהל לקוחות גדול ורחב, יש לשכור אנשי מכירות שיפנו אל בתי עסק ויציעו את שירותיהם או יקבלו הזמנות לשירותים מקהל שיפנה אליהם.

צריך להדגיש, זה לא פשוט להקים חברת שליחויות, שכן צריך לקבל לא מעט החלטות שקשורות לתהליכי עבודה ושירותים. למשל, צריך לקבל החלטה האם לתחם את החברה על פי אזורים, על פי שעות עבודה ועל פי פרמטרים אחרים. בכל מקרה, השירות חייב להתבצע באופן כזה שמתאים למה שהלקוחות מצפים לקבל ובוודאי על פי מה שהם הזמינו מהחברה.

השאר תגובה