טיפים לניהול תביעת הפסד הכנסה

מסירה משפטית

בין אם אתם אנשים פרטיים שנפגעו מאדם או מגוף כלשהו באופן שגרם להפסד הכנסה של משכורת כשכירים או תשלום כעצמאים ובין אם אתם בעלי עסקים שנפגעו מלקוחות שלא שילמו, ספקים שלא סיפקו סחורה שהובטחה או נותני שירות כלשהם שפגעו בכם בצורה כלשהי שגרמה לפגיעה בהכנסות, דעו שאתם יכולים להגיש תביעה קטנה בשל הפסד הכנסה. כלומר, מדובר בתביעה קצרה בה אתם יכולים לתבוע אך ורק את הסכום שלכאורה הפסדתם והתהליך הוא מהיר יותר ולא מוגבל כמו הליך משפטי רגיל. אם תעמדו יום אחד בסיטואציה כזו, הנה כמה טיפים איך לנהל תביעה כזו.

הקפידו על הפרטים הקטנים

שימו לב כי בניגוד למשפט רגיל, המשפט הזה אינו מוגבל לכללים ברורים והשופט יכול לנהל אותו כרצונו ולהתייחס לכל ראיה כראות עיניו על מנת להגיע לחקר האמת. לכן זה אומר שעליכם להכין מראש כל חומר שעשוי לעזור ולהוכיח את ההפסד שלכם בצורה ברורה ונוחה להבנה שתקל על השופט. כמו כן הקפידו להעביר מסמכים באמצעות מסירה משפטית כדי שהתביעה תהיה תקפה ושחלילה היא לא תדחה בגלל עניין טכני פעוט שכזה. חשוב מאד לזכור שבניגוד לתביעות גדולות, כאן אתם יכולים לכוון את מהלך המשפט וכדאי בהחלט לבוא מוכנים ככל הניתן. תהיו בטוחים שהצד הנתבע יעשה בדיוק אותו דבר.

בדקו אם אכן משתלם לכם לתבוע

לפעמים יש לכם הפסד הכנסה של 500 שקלים ולפעמים ההפסד הוא על סך 30,000 ש"ח. ברור לחלוטין שאלו הם מקרים שונים ועליכם לעשות חושבים לפני שאתם יוצאים לדרך אם אכן משתלם לכם להיכנס לכל התהליך הזה. זכרו כי על אף שמדובר בתביעה קטנה זה לפעמים יכול להיגרר ולהגיע למחוזות שלא ממש בניתם עליהם ועליכם להיות ערוכים לזה. לכן, צריך לחשוב טוב אם כדאי לתבוע ואפילו שווה להתייעץ עם עורך דין (על אף שבמקרים האלו אתם לא רוצים לשכור את שירותיו של אחד).

לסיכום, מדובר בצעד שבהחלט מאפשר לנו לקבל את מה שמגיע לנו ואם נעשה את זה חכם זה בהחלט יכול לעבוד.

השאר תגובה