מהם פתרונות ענן?

מהם פתרונות ענן?

לא פעם, אנחנו יכולים לקרוא בעיתונות ובאתרי אינטרנט, בעיקר אלה שעוסקים בכלכלה, באינטרנט ובעולם המחשבים, על פתרונות ענן. על פניו זה נשמע למי שאיננו מכיר את התחום, כמושג מוזר ולא קשור לתחום, אך כפי שנוכל לראות מיד, מדובר באחד התחומים הכי מפותחים ובוודאי הכי חשובים שקיימים היום בכל מה שקשור לשירותי מחשוב לעסקים וכן ללקוחות פרטיים.

פתרונות ענן, הם למעשה פתרונות שמאפשרים לנו לעבוד מכל מקום, בכל מקום, בכל זמן, בצורה הכי פשוטה והכי נגישה שיש. אם בעבר היינו צריכים לקחת את כל החומר איתנו על דיסק קשיח חיצוני, דיסק אונקי, או באמצעים אחרים, היום אנחנו לא צריכים את זה, יתרה מזו, אנחנו גם לא צריכים לחפש דרכים כיצד להעביר קבצים ומסמכים מעודכנים לאנשים שנמצאים בעסק או במקום אחר. דרך פתרונות ענן אנחנו יכולים לספק את כל החומר המעודכן, הרלוונטי, בזמן אמת, וכך העסק פועל בצורה סדירה ללא עיכובים וללא הפסקות.

כאשר אנחנו מדברים על פתרונות ענן, אנחנו למעשה מדברים על הרעיון שקיים שרת חיצוני אליו אנחנו מעבירים את כל החומרים שלנו, בין אם מדובר במסמכים, תמונות, סרטונים, תוכנות או כל דבר אחר, ובצורה כזו, אנשים שיש להם גישה לשרת שלנו, יכולים להיחשף למידע הזה בקלות.

צריך לציין כמה נקודות חשובות. ראשית, מדובר על פתרון מאוד חכם ומאוד בטוח. מי שחושש שהחומר שלנו ידלוף או ייחשף לגורמים שלא אמורים להיחשף אליו, יכול להיות רגוע. לא כל אחד יכול להיחשף, יתרה מזו, אנחנו יכולים אפילו להצפין קבצים וספריות שונות, כך שאפילו למי שיש גישה לשרת, לא תהיה גישה אליהם.

שנית, היום נהוג להשתמש עם שירותי ענן, לא רק בשביל לעלות מסמכים אלא בשביל לעלות תוכנות שלמות. כך אנחנו גם חוסכים מקום על הארד דיסק שלנו, אך יתרה מזו, אנחנו יכולים להשתמש בתוכנה מכל מקום בצורה חופשית. זה גם מקל על העדכונים של התוכנה במידה ויש צורך בהן.

כאמור השירות ניתן על גבי כל מכשיר, בין אם מדובר במחשב ובין אם מדובר בטלפון סלולארי חכם.

 

השאר תגובה