יועץ משכנתא מומלץ

יועץ משכנתא מומלץ

חלומם של מרבית האנשים הוא בניית בית, רק שחלום נכסף זה, לפעמים לא מתגשם. אז מה ניתן לעשות בכדי לוודא שאתם נהנים ממסלולי המשכנתאות הכי מומלצים? רגע לפני שחותמים על משכנתא בריבית נמוכה, מקבלים ייעוץ משכנתאות מועיל.

האם כדאי לקחת משכנתא בריבית נמוכה וצמודה למדד? האם הבנק יספק לנו ייעוץ משכנתאות יעיל ונכון לנו אישית? אלו שאלות מצוינות, שאנשים לא תמיד מקפידים לקבל עליהן את התשובות בבואם לחתום על משכנתא. אין ספק, המשכנתא היא עסקת הרכישה הכי גדולה שתבצעו אי פעם בחייכם. אם כך? חשוב לוודא כי אתם נהנים ממסלול המשכנתא הכי נכון והכי מותאם לכם אישית. כל מה שצריך לדעת, התחילו לרשום. 

מה הוא מסלול המשכנתא הכי מומלץ עבורי?

ההמלצה הכי טובה, היא פשוט לשבת לפגישת ייעוץ עם יועץ משכנתאות מומלץ, כזה שכבר עזר לקרוביכם או לחבריכם. אם אין בידיכם המלצה על יועץ משכנתא מומלץ ומקצועי, תוכלו לחפש אחד דרך דוקטור גוגל. בכל מקרה, לפני שאתם יושבים לפגישת ייעוץ עם יועצים של משכנתא, ההמלצה היא לא לחתום על שום דבר ולא להתחייב לשום עסקת חיים ארוכת טווח. 

בפעמים רבות, אנשים מוצאים עצמם חתומים על משכנתא בריבית מאוד נמוכה, מה שגורם לחשוב כי הם זכו במסלול המשכנתא הכי טוב שהם יכלו לתאר. רק מה, העניין הוא שריביות אשר צמודות למדד יכולות להיות נמוכות, אך הן עשויות להשתנות עם השנים. 

מה זה בעצם ריבית שצמודה למדד? האם תשתנה בעתיד?

ריבית צמודה למדד, כמו שזה נשמע, היא ריבית אשר צמודה למדדים שונים בשווקי המסחר העולמיים. היות והכול מושפע מהכול, במיוחד כשזה נוגע לתהליכים כלכליים גלובליים, הריבית עשויה להשתנות באופן משמעותי ביותר. 

תנודות בשוק עשויות להוביל את הריבית לקפוץ פלאים, מה שמשאיר אנשים עם תשלומים חודשיים שלא ניתן לעמוד בהם. בכדי להימנע ממצבי ביש כאלו, יועצי משכנתא יישבו אתכם לפגישה, במהלכה תדונו יחדיו בהכנסות שלכם, ביכולותיכם לעמוד בתשלומים החודשיים, בהוצאות הקבועות שלכם, בהכנסה הפנויה ועוד. 

מה הפירוש של הכנסה פנויה ומה הקשר למשכנתא? 

למי שלא יודע, "הכנסה פנויה" היא בעצם אותה הכנסה שנשארת לכם בבנק לאחר שמקזזים את כל הוראות הקבע והתשלומים שאתם צריכים לעמוד בהם (כמו תשלומים על רכב למשל). כשמדובר ברכישה של דירה, אנשים לפעמים ממהרים לעשות כל מיני צעדים, שלעיתים גם מתחרטים עליהם במשך השנים שעוברות. לא פעם, החלטה מסוימת עשויה להיות רלוונטית ומועילה בתקופת זמן מסוימת, בעוד שאותה החלטה תסתבר כשגויה לאחר זמן מה. 

באופן כללי, יועצי משכנתאות מומלצים אמורים למנוע ממכם מלהגיע לאותן סיטואציות של לחצים כלכליים, אי-עמידה בתשלומי המשכנתא וכדומה. עשו זאת נכון, גם אתם תוכלו לרכוש או לבנות דירה, לחיות תחת קורת גג שהיא שלכם בלבד. 

השאר תגובה