איך מחפשים עבודה בלינקדאין ?

מציאת עבודה בלינקדין

לינקדאין היא רשת חברתית עסקית שמאפשרת לנו להצטרף לקבוצות מהתחום המקצועי שלנו ולהציג את כישורי העסקיים. בנוסף, לינקדאין מאפשרת לנו למצוא עבודה ולהציע עצמנו למגוון תפקידים. המטרה של הרשת היא ליצור שיח מקצועי ובכך להכיר עוד אנשים מהתחום שלנו שיכולים לקדם אותנו אל המשרה הנחשקת שאנו חותרים אליה. אז איך מחפשים עבודה בלינקדין? השיטות בהמשך.

כדי למצוא עבודה בלינקדאין, ראשית כל יש לאתר את הקבוצה העסקית אליה אתם שייכים בלינקדאין. את חיפוש הקבוצה ניתן לעשות בחיפוש קל דרך הקלדת מילת המפתח בחלון החיפוש שנמצא למעלה בכל דף.

חשוב לסנן את התוצאות של החיפוש שיראה לנו רשימת קבוצות עסקיות וכמות החברים בכל קבוצה. הקבוצות פתוחות לכולם ללא צורך באישור. כדי להצטרף אליהם יש לשלוח בקשה ולהמתין לאישור ממנהל הקבוצה. ההשתתפות בקבוצות יעזור לכם להיות חלק מקבוצה בה תוכלו לאתר אנשי מפתח איתם תוכלו לשוחח להכיר למטרת נטוורקינג ותוכלו בקבוצה להעלות פוסטים שקשורים לניסיון המקצועי שלכם ובכך לפרסם את עצמכם ולהגיע יותר את המשרה המיוחלת. תנו לאולג'ובס לעזור לכם למצוא משרה.

האם כדאי ליצור פוסטים פרסומיים ב לינקדאין?

חשוב לא לייצר פוסטים פרסומיים מפני שזה דבר אסור בקבוצות בלינקדאין. עם זאת חשוב להעלות תוכן איכותי שימחיש את ניסיונכם ויתרום לקבוצה ידע שקשור לתחום שלה. חשוב לדעת שבקבוצות קיימים ציידי ראשים שמחפשים את הכישרון הבא ומגייסים כל הזמן אנשים חדשים לחברות שלהם. ולכן חשוב להתבלט בצורה חכמה בקבוצה ולא בצורה אגרסיבית.

פונקציית חיפוש משרות בלינקדאין

 בלינקדאין קיימת פונקציית חיפוש משרות. הפונקציה שייכת לקבוצות של תחומי עניין מדויקות. כדי למצוא את הפונקציה של ללחוץ על לשונית Jobs שנמצאת במרכז לקונית הקבוצה. לאחר מכן ישנה תיבת חיפוש שם ניתן להקליד כותרת של משרה אותה אתם מחפשים שם החברה או מילת חיפוש של המשרה הספציפית. שם תוכלו למצוא מספר אופציות מעניינות בפונקציית תוכלו לראות מי מפרסם את המשרה, אנשי קשר ותוכלו לפנות אליהם ישירות. עוד תוכלו לפרסם במקום זה המלצות עליכם אל אותם אנשי קשר הקשורים למשרה. בצורה זאת תוכלו להתבלט משאר המועמדים.

כיצד מגישים מועמדות למשרה נחשקת?

אם מצאתם משרה ספציפית ב לינקדאין שאתם ממש רוצים, חשוב ללחוץ על המשרה ומשם תגיעו לעמוד שמפרט את הפרטים על המשרה. בעמוד תוכלו לקבל פרטים על כל מה שנדרש מהמועמד למשרה. לאחר מכן יש ללחוץ על אופציה בשם Apply now ומשם יפתח חלון של מידע מהפרופיל האישי שלכם.

לייצר קשרים עסקיים

לינקדאין היא גם פלטפורמה נהדרת לייצר קשרים עסקיים עם אנשי מפתח בחברות שאתם מתעניינים בהן – למשל מנכ"לים, סמנכ"לים ועוד. כל מה שצריך זה לגשש קצת באינטרנט – בגוגל, באתרי החברה ועוד, לחפש את הבנאדם המתאים ופשוט ליזום. בהרבה מקרים פנייה כזו יכולה לפתוח דלתות שיהיה קשה לפותח בפלטפורמות אחרות.

לינקדאין היא פלטפורמה נהדרת, ואם רק תדעו להשתמש בה בחכמה היא תהיה מקום נפלא בו תוכלו להכיר אנשים חדשים ולמצוא משרות נחשקות וטובות. צפו למשל בחשבון הלינקדין של אולג'ובס.

השאר תגובה