לימודי לוגיסטיקה – מה זה ואיפה לומדים?

אם העולם הארגוני מעניין אתכם, אם תמיד רציתם להיות חלק ממערכת משומנת, את מעניין אתכם להניע תהליכים, להוביל מוצרים ליעדם ולנהל מחסנים ומלאי – לימודי לוגיסטיקה יכולים להתאים לכם מאד! אבל מה כוללים לימודי לוגיסטיקה? מי שילמד את התחום נוכל להכיר כמה נושאים עיקריים, כגון:

ניהול מלאי – למידה שכוללת ניהול מחסנים וניהול מלאי והדרך לסמן ולסדר סחורה. דבר חשוב מאד בכול ארגון.

ניהול הייצור – מנהל לוגיסטי חייב להיות בקיא בתהליכי ייצור ולדעת כיצד התהליך עובד החל מתכנון ויצירת אב טיפוס עד לשלבי הייצור, המשלוח והאריזה.

מושגים בניהול ארגוני – חשוב ללמוד כיצד מנהלים לוגיסטיקה בארגון על ידי שיטות שונות ועל ידי קורס לוגיסטיקה מקצועי וטוב.

ניהול סחורה וסדר העניינים – מנהל לוגיסטי טוב ידע כיצד מנהלים סחורה על הצד ביותר עם מקסימום יעילות, חסכון וארגון שאינו מוביל להפסדים או צבירת סחורה ללא מכירתה.

חישוב עלויות – עוד חשוב ללמוד כיצד מנהלים מערך רכש בעת תפעול לוגיסטי.

מושגים ארגוניים ועסקיים – סטודנטים שיבחרו לימודי לוגיסטיקה יכירו  מושגים חשובים שקשורים לרכש ולוגיסטיקה ועוד.

 

אבל איפה לומדים את המקצוע המבוקש הזה?

לימודי לוגיסטיקה אפשר ללמוד במגוון רחב של מוסדות לימוד החל ממכללות עד אוניברסיטאות או קורסים קצרים /  חברות המלמדות את התחום. בין היתר יש את מי שיצא לקורס בהשתלמות ממקום העבודה שבו הוא כבר נמצא.

דרישות ללימודים כאלו הן בסיסיות יחסית אבל דרושה השקעה, חשיבה מסודרת ויכולת ארגונית טובה. כדי להבין יותר מה נדרש עבור לימודי לוגיסטיקה והיכן לומדים את התחום יש לחפש אחר מסלול לימודים מתאים שיספק לכם את כל מה שאתם זקוקים לו בדרך לקריירה מצליחה.

השאר תגובה