תולדות חייו של אורי לופוליאנסקי

תולדות חייו של אורי לופוליאנסקי

אורי לופוליאנסקי נחשב לאדם משכמו ומעלה. רבים מוקירים לו תודה על פועלו בעיריית ירושלים והעובדה שהקים את ארגון יד שרה. לאלו מכם שלא מכירים אותו לעומק, במאמר הזה נעשה לכם קצר סדר ונספר לכם על תולדות חייו של אורי לופוליאנסקי.

לופוליאנסקי שירת בצבא בתור חובש, וזאת מתוך האהבה שניצתה בו כבר בצעירותו לעזרה לזולת. אורי עשה כל שביכולתו בכדי לעסוק בתחום שבהם הוא יכול להשפיע באופן ישיר על חייהם של אחרים.

לאחר שאורי סיים את תקופתו בצבא החל בלימודי מנהל ציבורי ובעבודתו כמורה. אורי לופוליאנסקי בחר לעבוד בתור מורה מתוך האהבה לעולם החינוך והיכולת להכתיב ולשנות לחיוב את דרך חייהם של צעירים רבים.

ייסוד עמותת יד שרה

נקודת מפנה בחייו של לופוליאנסקי החלה כאשר בחר להקים את עמותת יד שרה, בשנת 1976. עמותה שכיום נחשבת לגדולה בתחומה וכזו שעוסקת בהשאלת ציוד רפואי לבעלי לקויות הזקוקים לכך בכל רחבי הארץ. התרומה האדירה של העמותה הזו במרוצת השנים בלתי ניתנת לכימות.

לופוליאנסקי זכה בשלל פרסים ואותות הכרה עקב פועלו והעובדה שהקים את העמותה הנפלאה הזו, שעשה כל כך טוב לרבים ברחבי המדינה, ואין ספק שהבחירה שלו להקים את העמותה נגעה ושינתה את הלך הרוח שהיה קיים במדינה עד אז.

הפעילות המוניציפלית בעיריית ירושלים

במהלך שנת 1989 נבחר אורי לופוליאנסקי לחברות במועצת העיר ירושלים. במהלך 14 שנים כיהן בשלל תפקידים בעירייה, ובשנת 2003 נבחר לכהן בתור ראש העיר. הפעילות שלו בתור ראש עיר אופיינה בסולידיות והתחשבות ברגשותיהם של כל תושבי העיר. בשל זאת קם לו ציבור רחב של אנשים שהוקיר לו תודה על היותו ראש עיר הגון וכזה שדואג לפעול לטובת התושב הפשוט, ואין זה משנה מה הרקע שלו.

הפעילות הציבורית של לופוליאנסקי בירושלים וגם במסגרת ארגון יד שרה הנה כזו שהשפיעה בצורה חסרת תקדים על חייהם של אינספור אנשים במדינה, ובשל זאת יש אנשים רבים שמבינים שמדובר באדם מיוחד במינו וכזה שבעידן של היום פשוט לא קל למצוא.

השאר תגובה