דרושים: חיפוש עבודה במדיה חברתית

דרושים

כיום על מנת לחפש עבודה אנחנו כבר לא פונים רק ללוחות דרושים על מנת למצוא את המשרה המיוחלת, אלא פונים גם לרשתות החברתיות שמספקות מענה לאנשים רבים שמחפשים עבודה. אבל כיצד ניתן לחפש עבודה במדיה החברתית בצורה יעילה? כמה טיפים בהמשך.

כאשר אנחנו מחפשים עבודה ישנם כמה רשתות חברתיות בולטים בהם ניתן לחפש עבודה. אז מיהן אותן רשתות?

פייסבוק – פייסבוק היא אחת מהרשתות החברתיות הראשונות שנוסדו ולכן היא גם בין הראשונות שמהוות פלטפורמה לחיפוש עבודה. בפייסבוק ישנן קבוצות רבות שמטרתן חיפוש משרות וקבוצות המיועדות לחיפוש עבודה. כאשר אתם רוצים למצוא משרה ממוקדת, תוכלו להיכנס אל קבוצות מיועדות, או כמובן לפרסם פוסט בקיר שלכם שמטרתו למצוא עבורכם עבודה. בנוסף חשוב להיכנס אל הקבוצות המתאימות וגם שם לפרסם פוסט או לעקוב בכל יום אחר פרסומים שמתפרסמים בקבוצה.

ליקאדין – לינקאדין היא מדיה חברתית ממוקדת לאנשי עסקים או לבעלי תפקידים בכירים הרוצים למצוא את איש המקצוע המתאים להם. ניתן לומר שרשת חברתית זאת מתאימה לקרייריסטיים ואנשי הייטק שמחפשים אחר המשרה המתאימה להם או שמחפשים את 'צייד הראשים' שימצא אותם. לינקאדין הוא מקום שבו כדאי לפתוח חשבון ולהצהיר על הכישורים שלכם. על מנת למצוא עבודה חשוב לפתוח חשבון נכון ומוקפד שם תוכלו לוודא שאתם רושמים את כלל הכישורים שלכם ומתעדכנים מידי פעם במשרות הפנויות.

אינסטגרם – רשת אינסטגרם היא רשת חברתית שמתאימה למשרות הנוצצות יותר. באינסטגרם יכולים למצוא עבודה דוגמנים, שחקנים, שפים נוצצים ומי שרוצים לבלוט או למצוא אנשים בתעשיית הבידור. זהו המקום לראות ולהראות. אז אם אתם רוצים לפרסם את עצמכם או להתפרסם השקיעו בחשבון האינסטרגם שלכם.

ומה לגבי מודעות דרושים?

מודעות הדרושים היא עדיין דרך מעולה למצוא עבודה! כיום ישנם לוחות דרושים מעולים בהם ניתן למצוא עבודה. אבל על מנת לתגבר את חיפוש העבודה חשוב לשים לב גם לחיפוש עבודה דרך הרשתות החברתיות וגם לחיפוש עבודה במודעות הדרושים. שימו לב שאתם מחפשים עבודה גם דרך חברים שאתם מכירים ברשת וגם דרך חברים שאינם מהרשת – כך תגדילו את הסיכויים.

 

השאר תגובה