למה חשוב שיהיה אנטי וירוס כשקונים באתרים ברשת

אנטי וירוס

אחד האיומים הגדולים ביותר על מחשבים, מכל סוג שהוא, בין אם מדובר על מחשבים פרטיים או עסקיים, הם וירוסים ורוגלות אשר עלולים לחדור אל המחשב ולגרום לו נזק. מדובר על איום משמעותי שיכול לסכן את שלמות המחשב מבחינת תוכנה אך גם לגרום לו נזק מבחינת החומרה שלו, כלומר לפגוע בחלקים שלמים ממנו ובכך להשבית אותו. 

בפרט איום זה קיים בכל מה שקשור לתחום של רכישת מוצרים דרך האינטרנט. כשאנחנו רוכשים מוצר מסוים דרך הרשת, עלינו למלא את הפרטים האישיים שלנו, כולל את פרטי כרטיס האשראי שלנו. בכך אנחנו עלולים למצוא את עצמנו חשופים לסיטואציה בה יהיה מי שיצליח לגנוב מאיתנו את המידע ולגרום לו נזק עצום. 

הפתרון הוא, התקנה של אנטי וירוס במחשב. זה יכול להגן עלינו הן באופן רגיל, כלומר כשאנחנו גולשים באתרי אינטרנט שונים, מעבירים ומקבלים קבצים במייל, יוצרים תקשורת עם גולשים אחרים, וכאמור גם כשאנחנו רוכשים מוצרים שונים דרך אתרים לקניות בחו"ל

איך אנטי וירוס יכול לעזור לנו במקרה של קניות ברשת?

בעיקרון, כלי כמו אנטי וירוס יכול לעזור לנו בצורות שונות. למשל, הוא יכול להתריע בפנינו על כך שאתר מסוים איננו בטוח ולכן עדיף לנו לצאת ממנו. במקרים מסוימים הוא אפילו ימנע מאיתנו להיכנס אליו. 

מעבר לכך, הוא יוצר הגנה אפקטיבית כך שאי אפשר יהיה להיכנס למחשב שלנו או אי אפשר יהיה לגנוב מידע שאנחנו משתמשים בו. בכל פעם כשנעשה רכישה באינטרנט, מעבר להגנה שהאתר אמור לספק, אזי שגם המחשב שלנו ידע לספק עבורנו הגנה בזכות תוכנת אנטי וירוס שמותקנת אצלנו. 

לפני סיום נדגיש, חשוב שאנחנו נעדכן ונשדרג את התוכנה לעיתים תכופות לצורך הגנה אופטימאלית. 

 

השאר תגובה