מהי פלטפורמה כשירות ולמה היא חשובה

פלטפורמה כשירות

בשנים האחרונות אנחנו נחשפים למודל חדש של בניית אפליקציות ושירותים אחרים. מדובר על מודל שנקרא פלטפורמה כשירות והוא מבוסס על הרעיון שכל שירות האירוח שלהם, מבוסס על ידי ספק שירותי ענן. כלומר, אנחנו בונים אפליקציה לקהל הרחב, אך במקום שמערכת הנתונים וההפעלה יהיו מותקנים על מחשב או בדרך אחרת, הם מותקנים על אמצעים של ספק ענן.

בצורה כזו מי שבונה את האפליקציה ואת השירותים השונים, איננו צורך להשתמש במשאבי חומרה, הוא לא צריך לבצע הורדות או התקנות של תוכנות, הכל מבוסס על מה שקיים אצל הספק של מחשובי ענן, אשר גם מגדיר את כל העניין של שפות התכנות.

בדקו את פתרונות גוגל לעסקים > Business Google Apps

חשוב לדעת, גם ברעיון של פלטפורמה כשירות אנחנו יכולים למצוא מודלים של בניית אפליקציות כפי שאנחנו מכירים ממקומות אחרים, כלומר, מחקר ופיתוח, בדיקה והתקנה, אינטגרציה של מסדי נתונים שונים, אבטחה ועוד. ספק הענן יכול אף להעניק לנו כלים ומערכות שבאופן רגיל היו יותר מוגבלים, בין אם זה גודל אחסון, בקרה ושמירה, שירותי אינטרנט מלאים ועוד.

מדובר התהליך של פלטפורמה כשירות הוא חשוב ופופולארי?

ראשית, הוא מאפשר לנו לקבל את כל הכלים לבניית אפליקציות בצורה הרבה יותר פשוטה ונוחה, בוודאי הרבה יותר זולה ממה שהיינו רגילים.

שנית, הכל מתבצע בענן, כך שאנחנו יכולים לבצע את כל התהליכים מכל מקום מבלי לעבוד עם תוכנות ספציפיות. כאמור, אין צורך במשאבי חומרה שיכולים להכביד על המערכת.

שלישית, הפלטפורמה מספקת למפתחים סביבה מלא לפיתוח, היא מספקת להם יכולות וכלים שאין להם בשום מקום אחר, הליבה של הפלטפורמה היא הרבה יותר טובה ונוחה.

צריך לומר, לא כל חברה מתמחה ביצירת פלטפורמת כשירות, אך לשמחתנו אנחנו יכולים למצוא מגוון חברות שכן, ועל כן מומלץ להיעזר בהן על מנת לפתח אפליקציות איכותיות. חשוב גם לציין, שמבחינת הגולש, מי שמשתמש בסופו של דבר באותן אפליקציות זה פחות משנה כמובן, הוא מקבל את המוצר כפי שהוא, אך עבור המפתחים זה יהיה הרבה יותר נוח לעבוד בצורה כזו.

 

השאר תגובה