טיפים לקניית בגדים באינטרנט

בואו נודה על האמת: האינטרנט הפך את העולם שלנו לקטן ולנגיש יותר. לכן, כיום, אין לנו שום סיבה לכתת רגליים בין חנויות אמיתיות במרכזי קניות וקניונים. אתרי מכירת בגדים באינטרנט מביאים לך את הכל עד למסך המחשב, ובמספר קליקים ניתן להרכיב מלתחה שפריטיה מגיעים מכל רחבי העולם (למשל, נעליים מאיטליה, חליפה מארה"ב, הלבשה תחתונה מצרפת וכן הלאה). אולם, כמו לכל דבר טוב, גם לרשת יש צד אפל, ממנו צריך להזהר.

לנוחותך, הנה מספר טיפים, אשר יסייעו לך בקניית בגדים באינטרנט, תוך כדי מינימום סיכון:

טרום קניה:

  • מוניטין – אתרים צוברים לעצמם מוניטין בוירטואל או במציאות וזה יכול להיות מוניטין טוב או מוניטין רע. לכן, לפני קניה ראשונה באתר המציע קניית בגדים באינטרנט, מומלץ לברר מה הוא המוניטין של האתר. הבירור יכול להתבצע תוך כדי שאילת חברות או חברים, או (בדרך העדיפה) בחיפוש תגובות של קונים בעבר באתר על חווית הקניה שלהם. בדרך זו ניתן ללמוד פרטים רבים על האתר ואף לדעת להתרחק מאתרים מתחזים ובלתי אמינים.
  • תחושת בטן – אם האתר "מרגיש" לך לא אמין – מומלץ להתרחק ממנו. לפעמים, אנחנו לא יודעים להגדיר במדויק מה "מטריד" אותנו באתר, אבל זה "שם". לכן, עדיף לשגות ולפסול אתר "טוב" (יש עוד רבים מלבדו) מאשר ליפול בפח.

אלה הם הדברים שיש לשים אליהם לב לאחר הכניסה לאתר:

  • שוני בין המידות ברחבי העולם – מידות הביגוד וההנעלה המשמשות מדינות ברחבי העולם שונות האחת מרעותה. לנוחותך, קיימים מחשבוני המרה למידות ברשת, אשר יסייעו לך להמיר את המידות הקיימות באתר למידות המוכרות לך.
  • משלוח – עלויות וזמן הגעה. לרוב, אתרים פופולריים מציעים לקונים בהם מספר מסלולי משלוח שעלותם, זמני ההגעה והתנאים בהם שונים מהאחד לשני. בחירה במסלול המתאים תוכל להכין אותך לכך שהחולצה שהזמנת תגיע במועד ספציפי ותוכל להשתלב במלתחה שתכננת להשתמש בה ללבישה באירוע מסויים.
  • מדיניות החזרה – על פי הנחיות חברות האשראי אתרי קניה אונליין מחוייבים לפרסם מדיניות החזרת מוצרים וביטול קניה מוצהרת ומפורטת במקום בולט באתר. אולם, יש לא מעט אתרים המציעים בגדים באינטרנט אשר אינם מצייתים להנחיה. מאתרים כאלה מומלץ להתרחק, מאחר ואלה עלולים להיות האתרים שבמידה והפריט שהגיע איננו תואם את זה שהוזמן, הלקוח עלול למצוא את עצמו מול שוקת שבורה וללא מענה לפניותיו.
  • אמצעי אבטחה – לאמצעים המאבטחים את פרטי הלקוחות המאוחסנים באתר ישנה חשיבות מרובה. יש לוודא כי מצויין שהאתר מוגן באבטחת פרוטוקול SSL – לכל הפחות. סליקת כרטיס אשראי בתקן PCI DSS (בנוסף לפרוטוקול ה-SSL) מעידה כי מדובר באתרים שמקפידים על בטחונם של פרטי הלקוחות שלהם ולכן נחשבים לאמינים יותר.

למידע נוסף – אתר נאוטיקה ישראל.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
**להתענג על הצלילים: 7 דברים שלא ידעתם על האזנה לתקליטים**
האזנה לתקליטים חזרה לאחרונה לאופנה, עם רבים שמגלים מחדש את הקסם של הצליל האנלוגי. אם אתם חושבים לחזור...
קרא עוד »
יונ 19, 2024
מה לוקח בחשבון מעצב לוגו במהלך עבודתו על לוגו לעסק?
מעצב לוגו הוא גרפיקאי שלוקח את כל העסק שלכם ומכניס (או לפחות מנסה) אותו לתוך כמה מילים, או אפילו למילה...
קרא עוד »
יונ 25, 2020
מושגים בסיסיים בקידום אתרים
מושגים בסיסיים בקידום אתרים קידום של אתרים זה דבר שצריך להיעשות מתוך מחשבה רבה, ואין ספק שאם אתם...
קרא עוד »
אוק 10, 2016