מהו חקר מתחרים?

חקר מתחרים

חקר מתחרים הוא תחום שלא רק מקדמי אתרים עוסקים בו אלא גם הלקוחות עצמם. הם בודקים את הדף הראשון בגוגל כמה פעמים ביום ומגלים שדברים שהם או המקדם שלהם עשה, מבוצעים גם ע"י המתחרים. זה יכול להיות די פשוט ובסיסי, למשל ניסוח של טייטל כלשהו. מצד שני זה יכול להיות גם מורכב יותר. בכל מקרה, חקר מתחרים הוא עניין שכדאי לבדוק אותו בעיקר בתחילת קידום האתר. כך תעשו זאת נכון.

אל איזה מילים מקודמים המתחרים?

חקר מילות מפתח הוא תהליך שכל מקדם אתרים מבצע אותו בתחילת הקידום. לא בכל תחום מילות המפתח ברורות מאיליו. ישנם מומחי קידום אתרים יצירתיים שמצאו מילים מסוימות כיותר יעילות לקידום ואפילו יותר מהירות בעוד שאחרים מקדמים רק מילים תחרותיות וכך מפספסים תנועה לאתר שיכולה להוביל להמון לקוחות חדשים. כל יועץ קידום אתרים יאמר לכם שתמיד כדאי לקדם מילים פחות תחרותיות במקביל להכי תחרותיות. אפשר לבדוק על איזה מילים האתר מקודם ע"י בדיקה ידנית פשוטה בגוגל או ע"י כלי כמו SEMRUSH.

קישורים נכנסים

לקישורים נכנסים יש אפקט משמעותי בקידום האתר אם כי  במהלך השנים, הם מעבדים את חשיבותם לכוחה של המילה. כלומר לתוכן איכותי. בכל מקרה, אם למתחרים יש קישורים חזקים מאתרי חדשות ואתרים שמדורגים בדף הראשון, מדובר ביתרון משמעותי. בעזרת open site explorer, אפשר לבדוק את הקישורים הנכנסים לאתר. ישנם עוד כלים נוספים. בחרו את הכלי הנוח לכם ביותר. זוהי דרך נהדרת ללמוד על מקורות חדשים להשגת קישורים.

אופטימיזציה אתרחקר מתחרים

ישנם מקדמים וחברות קידום שמבצעות אופטימיזציה בצורה לא טובה או אפילו לא טורחות לבצע אופטימיזציה. בדקו כיצד האתרים של המתחרים שלכם הותאמו לקידום וכך תגדלו מה במבנה שלכם, באופן בו מוגדרים הכותרות והתיאורים לגוגל טוב יותר מאשר שלכם.

נפח וותק

אם עדיין לא הקמתם אתר, בדקו את ותק הדומיינים של האתרים בדף הראשון בתחום שלכם. אם כולם ותיקים מאוד, כדאי לכם לשקול לרכוש דומיין ותיק בתחום שלכם. זה ייתן לכם יתרון משמעותי מכיוון שדומיינים ותיקים כוללים קישורים שנבנים אליהם. עוד עניין חשוב הוא בדיקת נפח של האתרים בגוגל. למה הכוונה? אם למתחרים שלכם ישנם אתרים עם אלפי דפים, זאת אומרת שאתם צריכים אסטרטגיית תוכן שתכלול כמות גדולה של מאמרים באתר שלכם.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכנת מסחר בבורסה האמריקאית – למי היא מיועדת?
מי שסוחר בבורסה האמריקאית במניות, בוודאי רוצה לקבל את הכלים השונים שיעזור לו לבצע מסחר טוב ואפקטיבי...
קרא עוד »
אוק 19, 2017
למה צריכים פרסום באינטרנט
העסק שלכם קורם עור וגידים, השקעתם בו לא מעט, השקעתם בחזותו, אפילו רכשתם לוגו ממותג וחזק אבל לקוחות אין....
קרא עוד »
פבר 15, 2017
הובלות משרדים – רק אצל מומחים
בדרך כלל ההחלטה להעתיק את המשרד ממקום אחד לאחר נובעת מהתפתחות טובה, כי לא אחת קורה שאנשים בוחרים...
קרא עוד »
אוג 10, 2015