מה ההבדל בין חדר שרתים לשרת וירטואלי?

חדרי שרתים ושרתים וירטואליים הם שניהם מרכיבים חשובים של מרכז נתונים מודרני. עם זאת, ישנם כמה הבדלים מרכזיים ביניהם. חדר שרתים הוא חלל פיזי המאכלס שרתי מחשב וציוד נלווה. הוא ממוקם בדרך כלל באזור מאובטח, כגון בניין משרדים או מרכז נתונים, ודורש גישה פיזית כדי לתחזק את החומרה.

שרת וירטואלי הוא סביבה מבוססת תוכנה הפועלת על גבי תשתית חומרה קיימת. הוא מספק את אותה פונקציונליות כמו שרת פיזי אך ללא צורך בחומרה ייעודית. שרתים וירטואליים משמשים לעתים קרובות ליצירת פתרונות מחשוב ניתנים להרחבה וחסכוניים שניתן לגשת אליהם מרחוק מכל מקום בעולם. כעת נספק לכם מידע בכל הנוגע לנושא הזה וזאת כדי שתבינו אותו היטב.

אז מה ההבדל בין חדר שרתים לשרת וירטואלי?

חדרי שרתים ושרתים וירטואליים הם שני סוגים נפרדים של תשתית מחשוב שניתן להשתמש בהם כדי לאחסן ולנהל נתונים. חדרי שרתים הם חללים פיזיים שבהם שוכנים שרתים פיזיים, בעוד ששרתים וירטואליים הם סביבות דיגיטליות שניתן לגשת אליהן מרחוק. לשני סוגי המערכות יש יתרונות וחסרונות, לכן חשוב להבין את ההבדלים ביניהן על מנת לקבל החלטה מושכלת לגבי סוג מערכת השרת המתאים ביותר לצרכים שלכם.

חדר שרתים הוא חלל פיזי המאכלס את כל השרתים המשמשים את הארגון. זה בדרך כלל חדר עם מתלים של שרתים, ציוד רשת ורכיבי תשתית IT אחרים. מצד שני, שרת וירטואלי הוא אמולציה של שרת פיזי. הוא פועל על גבי משאבי חומרה ותוכנה קיימים, ומאפשר לארגונים ליצור מספר מכונות וירטואליות (VMs) על מכונה פיזית אחת. ההבדל העיקרי בין שני סוגי השרתים הללו הוא שהראשון דורש שטח פיזי ואילו השני לא. כעת אתם מבינים מה ההבדל בין חדר שרתים לשרת וירטואלי.

למידע נוסף היכנסו לאתר של חברת Interhost

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדרים נקיים בתעשייה הישראלית
יש לא מעט תחומים שבהם עלינו להקפיד בצורה חמורה ביותר על נושא הניקיון, כמו לדוגמה במעבדות שבהן מתבצעים...
קרא עוד »
מרץ 26, 2017
3 סיבות שהעסק שלך צריך מוצר אחסון כמו Reduxio Storage
אם יש לכם בעסק, בארגון או בחברה, מידע רגיש חשוב וחיוני שחייב להישמר במערכות ממוחשבות  - חשוב שתכירו את...
קרא עוד »
נוב 10, 2017
האם ליועץ בטיחות יש הסמכה מיוחדת?
עם השנים, יותר ויותר חברות ועסקים בסדרי גודל שונים, בין אם עסקים קטנים או גדולים, בין אם מדובר בעסק...
קרא עוד »
מאי 17, 2017