לפני שמשלמים באינטרנט נבדוק את הדברים הבאים

לשלם באינטרנט

בישראל של היום, מאד קשה למצוא אדם מתחת לגיל 50 שעדיין לא ביצע רכישה מקוונת של מוצר או שירות כשלהו. בעידן שבו אפילו משרדי הממשלה משתדרגים לשירותי סליקה מקוונים והם אפילו מעודדים את הציבור הרחב לעשות זאת, נדיר יהיה למצוא משק בית או עסק שמעולם לא מסר את פרטי האשראי שלו לחברת סליקה חיצונית, בין אם מדובר בחברת האשראי ובין בחברה אחרת. ועם זאת, גם אם אתם מנוסים מאד בתחום ואתם סבורים כי פרטיכם מאובטחים באופן המיטבי, כדאי שתבדקו את הדברים הבאים:

1. אמינות האתר

עוד לפני שנדבר על מעמד התשלום עצמו, חשוב מאד לשים לב שאתם אכן משלמים עבור המוצר שאתם מתעניינים בו, וכי אתם אכן נמצאים באתר הנכון. הרבה פעמים כאשר נשלחים אלינו קישורים לקבלת מוצר מחנות חדשה, או אפילו מוצרים מאתרים שנראים לנו מוכרים – חשוב לשים לב אם יש פרטים חשודים, בכל פתיחה של האתר מחדש: כתובת URL לא מדויקת עם עיצוב אתר זהה – משמעה וירוס באופן ודאי, ואם מדובר באתר שאינכם מכירים חשוב לחפש אודותיו חוות דעת, אולם לא באתר עצמו אלא בפלטפורמות אמינות כמו קבוצות פייסבוק רלוונטיות למשל.

2. תשלום מאובטח

לאחר שווידאתם כי מדובר באתר חנות וירטואלית אמין, יש לבדוק את אמצעי התשלום שלו – שכן גם אם כוונותיו של מנהל האתר טובות, ייתכן שהוא חשוף לזיוף וגניבת זהויות ללא ידיעתו. משום כך, יחד עם יתרונות של סליקה חשוב מאד לבדוק האם האתר שבו אתם גולשים מאובטחים בתקני ההצפנה המחמירים הקיימים כיום, ומומלץ מאד להוסיף שלבי אימות אחרים אם הדבר מתאפשר, כגון תשלום דרך PayPal, שליחת קוד חד פעמי לנייד וכיוצא באלה.

3. החליפו את הסיסמה

נכון, זה אולי נשמע מעצבן, אבל החלפת הסיסמה באופן קבוע יכולה לחסוך לכם מאות ואלפי שקלים במקרה של גניבה או אובדן הכרטיס, ולעתים אפילו במקרים שהמכשיר ממנו אתם מבצעים את התשלום אבד או נגנב. למעשה, זיוף זהויות יכול להיות אפילו מרחוק דרך מכשיר אחר, ופריצה לפרופיל הפיננסי האישי שלכם מחייבת החלפה תכופה של הסיסמה. לכן, מומלץ להחליף את הסיסמה אחת לכמה שבועות לפחות, ולהקדים בכך אפילו את חברת הסליקה עצמה – שלרוב ממליצה על כך כל שלושה או ששה חודשים.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: קידום אתרים SEMARKETING

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למי מתאימה מערכת CRM?
המאמר באדיבות  ליד מנג'ר מערכת CRM זו מערכת ממוחשבת, בתוכנה או בענן, שנועדה לייעל את ההתנהלות של העסק...
קרא עוד »
פבר 10, 2021
חשיפת כוחם של קישורים חיצוניים: יתרונות מרכזיים להצלחת גוגל
בתחום הבולטות הדיגיטלית, קישורים חיצוניים הם הגיבורים הבלתי מוכרים שיכולים להשפיע באופן משמעותי על...
קרא עוד »
דצמ 07, 2023
דפוס דיגיטלי
מהו בעצם דפוס דיגיטלי וכיצד הוא מהווה שדרוג של כל שיטות ההדפסה האחרות שהיו נהוגות עד כה? נתחיל ונאמר...
קרא עוד »
נוב 24, 2017