דפוס דיגיטלי

מהו בעצם דפוס דיגיטלי וכיצד הוא מהווה שדרוג של כל שיטות ההדפסה האחרות שהיו נהוגות עד כה? נתחיל ונאמר שבכל בית דפוס מעבירים מידע כלשהו אל הנייר כשמדובר בדפוס דיגיטלי זו גם דרך לבצע זאת. המטרה של כל סוג דפוס היא לחשוף מילים ותמונות לכמה שיותר אנשים, באיכות מעולה, במהירות ובמחירים שווים לכל כיס.

כל דפוס מחקה את ההליך שבו תבניות של אותיות ותמונות משוכפלות שוב ושוב. פעם, נהגו לסדר אותיות בלוחות תבליט ואז למרוח צבע ולהדק עליו דף נייר נצמד. היום, כשמדובר בדפוס דיגיטלי, בית דפוס גרף נוהג לעשות זאת אך רק באמצעים המשוכללים שהמחשוב מאפשר לו. כלומר, התהליך הוא אותו תהליך הכולל הטבעת מידע על דף נייר אולם ההבדל הוא שכיום הוא נעשה באמצעות מכונות מיוחדות ומכשור מתקדם.

היתרונות של הדפוס הדיגיטלי

מרגע שהמציאו את המחשבים ואת אופן העברת המידע לפיקסלים, הצורה שבה מילים ותמונות מעובדות למידע במוח המחשב ומועברות למדפסות ולסורקים ולכל מכשיר שכזה, השתנתה במידה רבה מאוד. הדפוס הדיגיטלי הפך ללהיט שאיכותו עולה מדי שנה והמחיר שלו יורד, מה שמאפשר לכולם להדפיס חומרים מרהיבים בדרך נוחה, מהירה ומגוונת. בתי דפוס רבים עברו לעבוד עם מדפסות דיגיטליות וגם יש ביקוש גדול למדפסות אלה בכל עסק וחברה, מה שחוסך זמן וכסף ומעניק איכות גבוהה של הדפסה.

דפוס דיגיטלי – איך זה עובד?

בפשטות, קובץ המידע יוצא ישירות מהמחשב אל הנייר, או אל המוצר שעליו מדפיסים. ההדפסה עוברת מהמחשב דרך מדפסת לייזר או מדפסת הזרקת דיו דרך מתווכים מעטים ככל האפשר ולא נזקקת להליך מסורבל כמו שהיה נהוג פעם. המדפסת הדיגיטלית מקבלת את המידע המעובד בדרכים שונות, מעבירה אותו למכונות שאליהן מוזנים צבעי היסוד ושם מעורבבים הגוונים השונים בדיוק עילאי. העלויות נחשבות לנוחות וזולות בהשוואה לתהליכים הישנים והמסורתיים של דפוס, בגלל חיסכון בכוח אדם, מכשור וחומרים.

מכיוון שכמו בכל תחום, המגמה היא הוזלה של עלויות, משנה לשנה דפוס דיגיטלי הופך להיות אטרקטיבי ומשוכלל עד יותר, ככל שהוא נעזר ביתרונות הטכנולוגיה המתקדמת.

 

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סטודיו לעיצוב תעשייתי
למה ללכת רחוק כשאפשר לעצב הכל מתחת לבית? אם בעבר היו אנשים פרטיים יכולים רק לחלום על ייצור מוצרים...
קרא עוד »
אפר 24, 2018
Visualization tools איך הם משפרים את התהליכים בעבודה?
לכל העסקים, בין אם מדובר על עסקים גדולים ובין אם מדובר על חברות קטנות יותר, יש מידע רב שנאגר על הלקוח....
קרא עוד »
אפר 10, 2017
מסחר במטבע דיגיטלי – איפה להתחיל?
מסחר במטבעות דיגיטליים מתייחס לקנייה, מכירה והחלפה של מטבעות דיגיטליים, הידועים גם כמטבעות...
קרא עוד »
יול 02, 2023