עיצוב תעשייתי

עיצוב תעשייתי

קרה לכם שישבתם מול מוצר מסוים, מוצר שנראה סטנדרטי, כזה שאתם משתמשים בו כל יום ויום, ותהיתם למה הוא נראה כמו שהוא נראה, מי החליט על זה, מה יצר אותו ככה? מה בדיוק העיצוב שלו אמור להביע?

כשאתם מסתכלים על מוצר מסוים ועל העיצוב שלו, אתם בעצם מסתכלים על תוצר של תחום שנקרא "עיצוב תעשייתי". מדובר באנשי מקצוע שתפקידם לעצב מוצרים, אריזות, וכל דבר שקשור בצורה כזו או אחרת לתעשיות שונות. בין אם זה מכונות, ציוד חשמלי, מוצרים לבית ועוד.

מדובר על תחום שהולך ומתפתח עם השנים, אומנם כבר עשרות שנים אנחנו יכולים לראות את השפעתם של מעצבים תעשייתיים עלינו ועל היכולת שלנו לבצע שימושים שונים במוצרים וציוד, אך אפשר לומר שהחל משנות השישים-שבעים, ישנה קפיצת מדרגה מאוד משמעותית בתחום זה, בין היתר בזכות שינויים בתפיסה, הן בכל מה שקשור לעיצוב והן בכל מה שקשור לחשיבות שלו.

אם ניקח למשל מחשב, מוצר סטנדרטי שאנחנו עושים בו שימוש כל יום במשך כמה שעות טובות, הרי שמעצב תעשייתי מקצועי צריך לחשוב על כמה דברים לפני שהוא מתחיל לתכנן כיצד הוא ייראה.

ראשית, הוא צריך לחשוב כיצד כל המרכיבים של המחשב ישתלבו בו, יהיו חלק ממנו על מנת שהמחשב יעבוד בצורה תקינה.

שנית, הוא צריך לחשוב על המשקל של המכשיר, המטרה כיום היא להפחית באופן ניכר את המשקל של כל מוצר ומוצר, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בו בצורה פשוטה, על מנת שיהיה ניתן לנייד אותו בקלות ולאחסן אותו בכל מקום שנרצה.

שלוש, המעצב צריך לחשוב כיצד אפשר להשתמש במחשב בצורה פשוטה ואפקטיבית. חווית המשתמש. זו הסיבה שאנחנו יכולים לראות מחשבים שמותאמים לצרכים שונים, מחשבים שקל לידיים להקליד על המקלדת שלהם ועוד.

ארבע, היום יותר מתמיד, מעצבים תעשייתיים חושבים על כל הנושא, איך המוצר ייראה. אנחנו כבר לא מסתכלים על מוצר רק כאלמנט פרקטי שאנחנו עושים בו שימוש אלא גם במונחים של איך הוא נראה, האם הוא מעוצב יפה, האם הוא מתאים לעיצוב הכללי מסביב.

 

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נעלי כלה באינטרנט – האם זה כדאי?
בחירת נעלי כלה באינטרנט, יכולה להיות לא פשוטה ואין ספק שתצטרכו עזרה בכל הנושא הזה. בחירת נעלי כלה...
קרא עוד »
אפר 12, 2022
בניית אתרים באינטרנט – טיפים חשובים שכדאי לדעת
בתחילת שנות ה-2000 בעלי עסקים עוד היו סקפטיים לגבי הצורך בבניית אתרים באינטרנט לחברה. אלה שהקדימו,...
קרא עוד »
דצמ 21, 2021
אילו דגמי מזגן Tornado הם בטכנולוגיית מזגני אינוורטר?
טכנולוגיית אינוורטר פותחה על ידי היפנים ותוך זמן קצר, כבשה את עולם מיזוג האוויר. מומחים אומרים שממציא...
קרא עוד »
נוב 21, 2020