מה זה Firewall?

מה זה Firewall

כמעט כל עסק כיום מתנהל ומספק שירותים ללקוחות שלו באמצעות המחשב. המחשב הוא כמו אוור לנשימה עבור עסקים רבים אשר מנהלים את כרטיסי הלקוחות, את התפעול, את המידע ונתונים שונים על גבי המחשב. נוסף על כך, לעסקים רבים יש במשרד או אצל העובדים בבית מחשבים נוספים וכך נותר מצב שעסק ממוצע כיום מחזיק כמה וכמה מחשבים שחיוניים מאוד לתפעול העסק. חשוב לשים לב שהתנהלות דרך המחשב חייבת לספק את ההגנה הדרושה מפני פורצים והאקרים למיניהם שמנסים ללא הפסקה לפרוץ מרחוק למחשבים ולהשתלט עליהם תמורת כופר או מסיבות אחרות.

כדי למנוע מקרים כאלו יש להתקין במחשב Firewall , שזו חומת אש שמגינה עליכם.

חומת אש דו כיוונית

חומת אש (פיירוול – Firewall) מאפשרת גם הגנה דו כיוונית, כך שהעסק שלכם מקבל שכבת הגנה יוצאת ונכנסת. תוכנת חומת האש מזהה מקרים בהם גורמים מבחוץ מנסים לפרוץ למחשבים שלכם או לגרום להם נזק, וגם מקרים מבפנים בהם ווירוסים ואמצעים נוספים מנסים לשגר מהעסק שלכם כלפי חוץ מידע או רוגלות. כאמור ניתן להתמודד עם ניסיונות האיום הללו באמצעו תוכנת Firewall  אשר מאפשרת לייצר רשימה של תוכנות "טובות" ותוכנות "רעות". כאשר תוכנה "טובה" מנסה לשגר מידע, חומת האש מזהה זאת ומאשרת את התהליך, ואילו כאשר חומת האש מזהה תוכנה "רעה" שמנסה לשגר מידע – הרי שהתהליך נחסם.

סוגים של Firewall

יש כמה וכמה יצרניות של תוכנות Firewall, ותוכלו לרכוש שכבת הגנה של חומת אש לעסק שלכם מספקיות שונות. מומלץ כמובן לערוך השוואה ולהבין איזו תוכנה תתאים לעסק שלכם, שכן לעסקים שונים יש צרכים שונים מבחינת שכבות הגנה. תוכלו גם להסתייע ביועץ מומחה לאבטחת מידע.

> אנשים התעניינו גם בהמשכיות עסקית BCP

השאר תגובה