עבודה בהייטק ללא תואר

המונח "היי-טק" הוא קטגוריה רחבה של תעסוקה הכוללת עובדים העוסקים בתעשיית המחשבים וה-IT, כמו גם כאלה העובדים במגזרים אחרים כגון תעופה וחלל, ביו-הנדסה וביטחון.

משרות בהייטק נתפסות לעתים קרובות כעתיד התעסוקה. משרות אלו צפויות לגדול באופן משמעותי במהלך העשור הבא עקב התקדמות הטכנולוגיה.

תעשיית ההייטק צומחת בקצב מהיר. מספר המשרות בתעשיית ההייטק צפוי לגדול ב-20% בשנים הקרובות.

המשמעות היא שיותר ויותר אנשים יחפשו עבודה בתחום זה. עם זאת, ככל שהביקוש לכישרון גדל, קשה יותר למצוא את האדם המתאים לעבודה.

עבודה בהייטק ללא תואר – כל מה שחשוב לדעת בנושא

אם בעבר כדי לעבוד בהייטק נדרשתם להיות בעלי תואר במחשבים או מתמטיקה, בשל הביקוש הרב לעובדים, חברות הייטק הורידו את תנאי הקבלה וכדי להתקבל להייטק, עליכם להיות בעלי הכשרה מתאימה. תוכלו היום ללמוד במכללות השונות שפות קוד ותכנות תוך מספר שבועות בלבד.

בשנים האחרונות, נעשה קל יותר למצוא עבודה בהייטק ללא תואר אקדמי. עם זאת, יש אנשים שעדיין מעדיפים לקבל תואר מכיוון שהם מאמינים שזה נותן להם יתרון על פני אלה שאין להם. ישנם סוגים רבים של עבודות שאתם יכולים לקבל ללא תואר אקדמי אלא רק באמצעות הכישורים שלכם והסמכה מתאימה. 

לדוגמה: מתכנתים שיכולים ליצור אפליקציות או לבנות אתרי מסחר. ניתן להעסיק מתכנתים אלה ללא תואר, אך הם צריכים להיות בעלי מיומנויות מבוקשות. ישנן קריירות היי-טק רבות שדורשות מערכי כישורים שאינם בהכרח קשורים לתארים. ערכות מיומנויות אלו כוללות שפות תכנות כמו C# ו-Java, שהן ערכת מיומנויות הדרושה למפתחים שעובדים על אפליקציות.

מלבד זאת תוכלו ללמוד תכנות ומקצועות נוספים שיעזרו לכם להשתלב במקצועות ההייטק או הדגיטל. תוכלו לעבוד בסייבר, אבטחת מידע או להיות בוני אתרים – אין סוף לאפשרויות בהייטק.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהם פתרונות ענן?
לא פעם, אנחנו יכולים לקרוא בעיתונות ובאתרי אינטרנט, בעיקר אלה שעוסקים בכלכלה, באינטרנט ובעולם...
קרא עוד »
יונ 13, 2019
חנות וירטואלית
חנות וירטואלית מהווה את אחת הדרכים הנפוצות והפופולאריות ביותר בשנים האחרונות, כדי לרכוש בגדים,...
קרא עוד »
נוב 29, 2018
למה צריכים פרסום באינטרנט
העסק שלכם קורם עור וגידים, השקעתם בו לא מעט, השקעתם בחזותו, אפילו רכשתם לוגו ממותג וחזק אבל לקוחות אין....
קרא עוד »
פבר 15, 2017