דרכים להימנע מ-social engineering באתרים בקידום

מה זה בדיוק social engineering ומה האיום שנשקף לנו ממתקפות המשתמשות בשיטה זו?

המונח social engineering, או הנדסה חברתית בעברית, הוא אחד המונחים הבוערים והרלוונטיים ביותר בעולם הסייבר המודרני. כיום, לא מעט האקרים מבינים שדרך הנדסה חברתית, שהיא למעשה ניצול תכונותיו של האדם ושל החברה, בעיקר במרחב הרשת, ניתן לפגוע במערכות ובמחשבים בצורה משמעותית ומקיפה הרבה יותר משיטות התקיפה הקלאסי, מהן מרבית האנשים יודעים להתגונן בצורה כזו או אחרת עם פתרונות אבטחת מידע מערכתיים וביתיים גם יחד. לא מעט האקרים מבינים שדרך הנדסה חברתית ניתן להגיע למשאבים רבים יותר ולהסב נזק רב יותר מאשר באמצעות וירוסים פשוטים שפתרונות אבטחת מידע מודרניים יודעים להתמודד איתם. כעת, נבין בדיוק כיצד עובדת הנדסה חברתית וכיצד ניתן להתמודד עם איומי ההנדסה החברתית ולהימנע מהנזק שהיא יכולה להסב לנו.

כמה דרכים להימנע ממתקפות הנדסה חברתית, וכמה פתרונות איכותיים בתחום

  • כיצד עובדות המתקפות? מתקפות הנדסה חברתית מתרכזות בדרך כלל סביב כמה טכניקות בולטות שמנצלות את חולשת האדם מול הרשת שאת איומיה הוא לא לחלוטין מבין. הטכניקות הללו יכולות להיות פיתוי, תסריטים, הסחת דעת והטכניקה שהיא אולי הידועה ביותר בהקשר זה – דיוג. דיוג ("פישינג") היא שיטת הנדסה חברתית שכוללת יצירת העתק של אתר אינטרנט מוכר, כך שמשתמשים שמנסים להגיע לאתר האינטרנט אותו הם מכירים מכניסים את שם המשתמש והסיסמא שלהם, ולעתים גם פרטים נוספים, לתוך האתר הפיקטיבי. בצורה זו מקבל הפורץ את הפרטים שנחוצים לו לגישה למשתמש שלנו, ובמידה ויש במשתמש זה פרטים כמו כרטיס האשראי שלנו, חשבון הבנק שלנו או נתונים אישיים אחרים – מדובר באיום מהותי של ממש.
  • כיצד נמנעים ממתקפות אלה? הדרך הנכונה ביותר להתמודד עם איומי סייבר של הנדסה חברתית היא דרך התנהלות יום יומית אחראית בגלישה שלנו, וכן דרך פתרונות אבטחת מידע מתקדמים ואיכותיים. כמשתמשים פשוטים, אנחנו תמיד צריכים לשים לב ל-URL של האתר אליו אנחנו נכנסים ולוודא שאכן מדובר באתר האותנטי ולא בהעתק, ולהדליק נורה אדומה במידה ואנחנו חוזרים לעמוד הכניסה לאחר ההתחברות (מאפיין של דיוג). כמפעילים של אתרי אינטרנט, פעולות כמו חסימת אפשרויות התגובות לאתר, חסימת הגישה למשתמשים חשודים והתחברות עצמאית לפורטים 80 ו-443 עם משתמשים דיפולטיביים, יכולות לסייע לנו להימנע מאיום על האתר שלנו בהנדסה חברתית.

שירות איכותי בתחום אבטחת המידע נותן לנו מענה איכותי בכל הנוגע להתגוננות ממתקפות מכל סוג

מעבר להתנהלות האחראית שלנו כמשתמשים וכמנהלים, פתרונות איכותיים של אבטחת מידע, שמספקים הגנה דינמית עלינו ועל המשתמשים שלנו דרך תוכנות מתקדמות בתחום ודרך הדרכה איכותית על איומי ההנדסה החברתית, הם פתרונות אליהם אנחנו צריכים לפנות. רק שירות איכותי שמתמחה במתן פתרונות אבטחת מידע ואיומי סייבר מגוונים יספק לנו את המענה האיכותי ביותר בהקשר זה.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פותחים אתר מסחר? כל מה שצריך לדעת על יבוא מסין
החלטתם לפתוח אתר מסחר? קודם כל תרשו לנו לברך אתכם, ולאחל לכם בהצלחה! ...
קרא עוד »
אפר 28, 2015
הפקת כנסים וירטואליים – מה היתרונות?
בתקופה שבה מפגשי זום מאפשרים ישיבות עבודה ומפגשי עמיתים מרחוק, גם הכנסים עוברים תהליכי שינוי דומים....
קרא עוד »
אוק 18, 2021
בחירת ספק אינטרנט
בכדי שיהיה לכם אינטרנט בבית עליכם יהיה לרכוש ספק אינטרנט איכותי לגלישה טובה. בחירת פסק אינטרנט הינה...
קרא עוד »
אוג 17, 2020