טיפים לבחירת חברת אחסון אתרים

חברת אחסון אתרים

בחירת חברת אחסון אתרים איננה דבר פשוט כיוון שלא מדובר בשירות לטווח קצר בדרך כלל ולא עוברים מחברת אחסון אחת לאחרת לעתים קרובות. מכאן ששווה לבזבז עוד קצת זמן על מציאת חברת האחסון המתאימה ביותר עבורנו וגם כזו שיכולה לספק לנו חבילה המתאימה לצרכים שלנו במחיר אטרקטיבי.

יש הרבה מאוד חברות אחסון אתרים גם בארץ וגם בחו"ל. חלקן מציעות גם שירות לרכישת דומיין אך דעו כי רכישת דומיין ואחסון לשרת אלו שני שירותים נפרדים לגמרי וכי ניתן לרכוש כל אחד מהם בחברה אחרת. תמחור החבילות שחברות אחסון מציעות בנוי בדרך כלל מגודל שטח האחסון ותעבורת הנתונים שתקבלו. אם המושגים האלה זרים עבורכם אולי כדאי שתקראו את הטיפים הבאים לבחירת חברת אחסון:

  • אם יש לכם אתר קטן או אתר חדש כדאי ללכת על שירות אחסון משותף (באנגלית נקרא shared hosting) אשר נחשב לשירות האחסון הפופולרי בעולם כיום וגם לזול ביותר. כשהאתר יגדל ותהיה פה פעילות רבה אתם יכולים לשקול מעבר לשרת VPS (שרת וירטואלי) שהוא יקר יותר.
  • שטח אחסון – במידה ואתם הולכים לאחסן תמונות, סרטונים, קבצי PDF, קבצי אודיו וקבצים מסוג אחר באתר שלכם אז הוא הולך לשקול יותר ולכן ידרוש שטח אחסון גדול יותר. במידה ויש לכם אתר קטן או אתר בתחילת הדרך שלו שעוד לא דורש שטח אחסון רב וברובו מבוסס על עמודים באתר מבוססי תוכן בלבד הרי שחבילת אחסון מוזלת עם פחות שטח אחסון גם כן עשויה להספיק. עם זאת מומלץ שלא להישאר עם פחות מ25% שטח אחסון פנוי.
  • תעבורת נתונים – מתייחס בעיקר לכמות התנועה והפעילות באתר. ככל שהאתר שלכם יותר גדול תזדקקו לתעבודת נתונים גדולה יותר. ככל שתעבורת הנתונים תהיה גדולה יותר כך החבילה תהיה יקרה יותר. השתדלו להיוועץ עם איש מקצוע בתחום כדי להתאים חבילת אחסון המתאימה עבורכם שלא תשלמו כספים מיותרים.
  • שרת ישראלי או שרת בחו"ל? – מומחים לקידום אתרים אומרים ששרת ישראלי טוב יותר עבור אתרים ישראלים המכוונים לקהל גולשים ישראל שכן ככל שהשרת קרוב יותר פיזית למשתמש הקצה (לגולש) כך טעינת האתר היא מהירה יותר – דבר המשפיע על קידום האתר בגוגל או על חוסר הענישה שלו.
טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי אחראי לתחזק את האתר אינטרנט
יש לכם אתר אינטרנט ותהיו מעוניינים לתחזק אותו בצורה מקצועית ככל האפשר? דעו לכם כי הדבר יהיה אפשרי...
קרא עוד »
ספט 08, 2021
בניית אתר מכירות
אתר מכירות הוא חלק חשוב מאוד בכל אסטרטגיית שיווק. זה גם חיוני להצלחת העסק שלך. עם זאת, אם אין לך אתר...
קרא עוד »
ספט 13, 2022
גילוי רשת אוטומטי – מתי צריכים אותו
ישנם רגעים בניהול סביבה ממוחשבת בכל חברה או ארגון שיש להזדקק לגילוי רשת אוטומטי. גילוי רשת אוטומטי...
קרא עוד »
אוק 15, 2017