אבטחת מערכות מחשוב – בדקו אם גם לכם זה נחוץ

אבטחת מערכות מחשוב

אבטחת מערכות מחשוב עוסקת בעיקר בניטור פעולות משתמשים, תיועד פעולות, התראה על סכנות למערכות הממוחשבות, גיבוי חומרים וצמצום פעולות זדוניות בסביבת הארגון.

כיום רבים מהארגונים משתמשים באבטחת מערכות מחשוב על מנת להגן על הסביבה הממוחשבת שלהם מגורמים פנימיים וחיצוניים. אבל כיצד תדעו אם הגנה ואבטחה זאת מתאימה גם לכם? כל התשובות בהמשך.

אבטחת מידע נועדה בעיקר למנוע פעילות לא רצויה של משתמשים שיכולה לגרום נזקים כבדים לארגון. אז כיצד תדעו אם האבטחה הזאת מתאימה לארגון שלכם?

בכל הנוגע להתאמה, ישנן כמה סיבות לראשי ארגונים לדרוש אבטחה כזאת והן:

  • איומים ממתקפות סייבר – אחת הסיבות שבגינן משתמשים באבטחת מערכות מידע היא הרצון להגן על הארגון ועל הסביבה הממוחשבת מהתקפות סייבר. בשנים האחרונות ניתן לחזות ביותר ויותר התקפות כאלה על ארגונים בכל העולם. שימוש באבטחת מידע יכולה להגן מהתקפות מסוגים שונים.
  • איומים של וירוסים – וירוסים במערכת ובמחשבים עלולים להתרחש ממגוון סיבות הן בשל פתיחת קבצים שמכילים ורוסים כמו גם בשל פתיחת מיילים מסוכנים, צפייה בסרטונים שיש בהם וירוס, ועוד. על מנת להגן על סביבת העבודה דרושה מערכת לאבטחת מידע שתספק הגנה מקסימאלית מווירוסים.
  • חדירות לרשת הארגון – רבים הארגונים שרוצים להגן על הרשת שלהם מפני חדירות לרשת הארגון שיכולות להתבצע על ידי גרומים חיצוניים שמעוניינים במידע. בשל כך חשוב להגן על הארגון מפני חדירות והוצאת מידע.
  • הוצאת מידע על ידי עובדים – אם אתם חוששים שהארגון שלכם ניזוק מפעולות של הוצאת מידע שנעשה על ידי עובדים בארגון, באמצעות אבטחת מידע תוכלו לאתר את מקור ההדלפות ואף לתעד אותו ובכך לפעול בהתאם.
  • גיבוי החומר הארגוני – חומרים שנעלמים מהמחשב או מערכות שקורסות עלולות להיות מזיקות מאד לארגון ולמהלך העבודה. אבטחת מידע מאפשרת בדרך כלל גם הגנה וגיבוי של ככל החומרים תוך התאוששות מההרה מתקלות במערכת.

אז אחד מהסעיפים מתאימים לחששות שלכם – זה הזמן להפוך את העבודה לבטוחה יותר באמצעות אבטחת מערכות מחשוב. 

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו חבילות סלולר מומלצות כיום?
בשל הריבוי בחברות התקשורת והסלולר המציעות כיום חבילות סלולר לכל, ניתן ליהנות ממגוון רחב חבילות...
קרא עוד »
יול 12, 2021
מהו גיבוי בענן למחשב וכיצד הוא עובד?
גיבוי בענן, הידוע גם כגיבוי מקוון או גיבוי מרחוק, הוא אסטרטגיה לשליחת עותק של קובץ או מסד נתונים פיזי...
קרא עוד »
ספט 12, 2022
מה מומלץ שתכלול פעילות odt לנוער?
כאשר בוחרים פעילות ODT יש לשים דגש על התאמה מיטבית של התכנית למי שאמור להשתתף וליהנות בה. וכל כך למה? כי...
קרא עוד »
ינו 07, 2021