פארק בבלי – למה זו עסקה משתלמת?

מדי פעם אנחנו שומעים על עסקאות ענק בתחום הנדל"ן, בפרט בכל מה שקשור לרכישת קרקעות עליהן אמורות להיות מוקמים מבנים, מבני מגורים או עסקים. מדובר בעסקאות שהציבור נחשף אליהן כשהן מתרחשות, ולאחר מכן מתחיל תהליך שלוקח כמה שנים טובות עד שהעסקה הופכת ממשית, כלומר עד שהמבנה קם על הקרקע ואפשר להשתמש בו. 

דוגמא לכך זו עסקת פארק בבלי. מדובר על עסקת ענק במהלכה רכשה חברת חג'ג' ולאחר מכן הצטרפה אליה כמשקיעה חברת דמארי, מחברת פלאזה אינטרנציונאל קרקעות באזור פארק בבלי בצפון תל אביב, לצורך בניית מגדלים. אלו מוקמים בימים אלו בשטח ואמורים לשמש את בעלי הנכסים שירכשו בהן דירות או נכסי מסחר. 

מדובר על עסקה כוללת של למעלה מ-360 מיליון שקל בסך הכל, וצריך לציין שהיא לא מתייחסת לכל השטח של הפארק כמובן אלא רק לחלק מסוים ממנו שיועד לבנייה. יחד עם זאת, מדובר על אחד הפרויקטים הגדולים, החשובים והמדוברים ביותר באזור גוש דן. 

למה זו עסקת ענק?

עסקת פרויקט פארק בבלי נחשבת לאחת העסקאות הגדולות ביותר, הן בגלל הסכומים, הן בגלל השטח (למעלה מ14 דונם), הן בגלל אופי המבנים שאמורים לקום באזור (מגדלים של למעלה מ-40 קומות) והן מבחינת האפקט, המשמעות, היוקרה של המקום. 

צריך לציין, למרות שזו עסקת ענק, סביר להניח שיהיו עסקאות גדולות יותר בעתיד, וכן סביר להניח שייקח זמן עד שאנחנו נבין את המשמעות של עסקה זו לתחום הנדל"ן, הן בגוש דן בכלל והן בתל אביב בפרט. 

מה שברור הוא, שזה משנה את כל ההוויה באזור וסביר להניח ישנה את כל הרעיון של מגורים באזור, אשר נחשב לשטח טבעי, של חורש ופארק עם מסלולי הליכה ואופניים.

השאר תגובה