לימודי ניהול: לא מספיק לניהול עסק

לימודי ניהול

אחת הקלישאות שנשמעות לא פעם בסרטים וסדרות טלוויזיה, מגיעה כאשר בעל עסק, ותיק, איש שייסד ובנה אותו, מסביר לבחור צעיר שלמד באוניברסיטה לימודי ניהול ומגיע אליו לעסק, שיש דברים שאי אפשר ללמוד על ניהול עסק באוניברסיטה.

לא הכל אקדמי בחיים

אנחנו נוהגים לחשוב שעם תואר באקדמיה אפשר לעשות הכל ובפרט עם תואר במנהל עסקים, אפשר לנהל את העסק ולהגיע לתוצאות טובות. זה לא בהכרח כך. התואר נותן לנו כלים מסוימים, אך הוא לא בהכרח יכין אותנו לעולם האמיתי באופן מלא. פגישה עם יועץ עסקי, למשל, אחד כזה שמכיר את העולם העסקי מבפנים ומבחוץ, יכול לספק לנו הרבה יותר כלים בשביל להתמודד עם מצבים שונים.

ניהול עסק הוא לא דבר פשוט, כפי שאנחנו יכולים להבין. לא משנה אם מדובר בעסק קטן או גדול, הרי שזה דורש התייחסות לאינספור פרטים, בין אם מדובר בעובדים, משכורות, מלאי, ניהול חשבונות, עבודה מול לקוחות, עבודה מול ספקים ועוד. כל דבר כזה, דורש ידע, הבנה, דורש יכולת לפעול בכמה רמות באופן מקביל. אי אפשר לנהל את התהליך הזה מבלי לקבל עזרה, מבלי להתייעץ, רק על בסיס מה שלמדנו באקדמיה.

מה יכול לעזור לנו בניהול עסק?

כאמור, אם אנחנו נעזרים ביועץ עסקי, אפילו מהשלב של תכנון העסק, מהשלבים הראשונים של בנייתו והלאה, הרי שאנחנו נוכל להגיע לתוצאות מאוד טובות. אנחנו נוכל לייצר תוכנית עבודה ולפעול על פיה, כאשר התוכנית תהיה מבוססת על יעדים ומטרות, התוכנית תהיה מבוססת על כלים ורעיונות שונים.

ישנם יועצים עסקיים אשר מגיעים עם תוכניות וגישות שונות. אנחנו צריכים לבחור את היועץ שמציע לנו גישה, אשר נראית לנו רלוונטית לצרכים שלנו, לצרכים של העסק, ומעבר לכך, גישה שאנחנו יכולים באמת להשתמש בה באופן מעשי.

חשוב לזכור, מדובר בתהליך ארוך טווח, תהליך שדורש סבלנות, אך אם אנחנו נדע כיצד לעבוד בו, כיצד לפעול בתוכו, הרי שאנחנו נוכל להפיק ממנו תועלות שונות שילוו אותנו לאורך כל הזמן, שאנחנו מנהלים את העסק שלנו.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מורה פרטי למתמטיקה קרוב לבית, היכן מחפשים?
בכל יישוב בישראל תמצאו את אלה שמתקשים בהבנת החומר, בעיקר במתמטיקה ובמקצועות הריאליים. סביר להניח גם...
קרא עוד »
יול 08, 2017
פתיחת עסק באינטרנט
אנשים רבים מבקשים להרחיב את העסק באמצעות פתיחה של חנות נוספת, רק שהפעם במקום שהיא תצריך דמי שכירות...
קרא עוד »
דצמ 20, 2018
תיקון מחשבי מק לעומת PC – מה ההבדלים?
כיום יש לא מעט טכנאי מחשבים מקצועיים אשר ידעו לתקן כל בעיה במחשב שלכם. אך חשוב להדגיש ולומר כי ישנם לא...
קרא עוד »
אוק 31, 2020