מערכות כריזה

מערכות כריזה נועדו להעברת הודעות לציבור גדול של אנשים בו זמנית. יש שנישאות ביד, יש שמותקנות במבנים ובמוסדות, יש על  כלי תחבורה שונים כמו: מכוניות, ספינות, מטוסים ועוד. מערכות כריזה נחוצות למצבי חירום בעת  שיש צורך לפנות אנשים עקב שריפה, בעת רעידת אדמה או אירוע בטחוני שעלול להתרחש. הן  נחוצות לצורך שליטה על אנשים בעת אירועים חשובים והמוניים, בעת טיולים, בבתי ספר ועוד, כאשר יש צורך להתריע  מפני צפיפות אפשרית של  המון אנשים וכדומה. ברבות  מהן מעבירים תכנים פרסומיים, מוסיקה וכדומה. כך, שהשימוש בהם מגוון.

הן שונות אלו מאלו במפרט שלהן, בעוצמת הווליום שלהן, בשימוש שנעשה בהן, במחיריהן ועוד. הידניות שבהן הן: מגאפונים דיגיטליים, מגאפונים נטענים שיש בהם גם אפשרות להקלטה וגם להשמעת סירנה, רמקולי שופר ועוד. אלו  מיועדים לטיולים, למכוני רישוי למכוניות ולמקומות אחרים בהם יש צורך להעביר הוראות והנחיות למספר מצומצם של אנשים שנמצאים במרחק קטן. מערכות כריזה אחרות נועדו לעולם הבידור והן למעשה בידוריות שמשמשות לקריוקי ולאירועי שירה ובידור אחרים. חלקן הינם בעלי שליטה של 4 ערוצים לפחות.

יש שנועדו לרכבים וניתן למצוא אותן ברכבים משטרתיים, ברכבי כיבוי אש, באמבולנסים וברכבים אחרים בהם יש צורך לשלוח הודעות לאנשים שנמצאים על  הכביש ובמרחב הציבורי. מבין אלו שמותקנות ברכבים יש מפוצלות שכוללות מערכת כריזה/סירנה, מיקרופון  מובנה ואפשרות וחיבור מהשלט לאורות  המהבהבים של הרכב. יש להן שלט פיקוד שמאפשר יצירת אפקטים רבים בו  זמנית להגברת האפקט בעת העברת ההודעות. מערכות אחרות נועדו למשרד והן יכולות להיות  מותקנות במפעלים, בבתי ספר, במוסדות רלוונטיים אחרים, בחופי ים, ובמקומות נוספים. 

מערכות כריזה מורכבות  ממספר חלקים: מסד, מגברים ראשיים, רמקולים  ומיקרופונים והן  מחוברות למקור אנרגיה דוגמת חשמל או סוללות. אלו שנועדו למצבי חירום חייבת להיות מותקנות על פי  הוראות המשטרה. יש צורך לחברן לחשמל אבל לאפשר להן גיבוי מסוללות  לזמן של 30 דקות לפחות.  ההודעות חייבות להיות מועברות על ידי כל הרמקולים בו  זמנית. עוצמתן חייבות להיקבע על פי גודל המוסד המבקש ובהתאם לצרכים. הן חייבות בבדיקה שנתית.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכנת ניתוח נתונים מומלצת לעסקים
תוכנת ניתוח נתונים מומלצת לעסקים יכולה לשדרג בצורה משמעותית כל עסק וכל חברה. מדובר על תחום שרק הולך...
קרא עוד »
מאי 31, 2018
כמה עולה לבנות אתר לבד?
בנייה של אתר אינטרנט באופן עצמאי לרוב תעלה בין עשרות למאות שקלים, וזאת כאשר הדבר יהיה תלוי בסוג...
קרא עוד »
יול 29, 2019
סמינריון איכותני – מאיפה להתחיל?
סמינריון איכותני הוא שיטה אמפירית לכתיבת סמינריון שיש להגיש בלימודים אקדמים. קיימות מספר שיטות אך...
קרא עוד »
ינו 30, 2022