מהי משכנתא הפוכה?

לרוב כאשר אנשים מעוניינים לרכוש דירה, הם יעזרו בהלוואת משכנתא. מדובר על הלוואה ייעודית לצורך רכישת דירה, כאשר הסכום שלה הינו גבוה וניתן לפרוש אותה ללא מעט שנים. מלבד המשכנתא הרגילה ניתן למצוא כיום גם משכנתא הפוכה. הלווים של משכנתא הפוכה הם אנשים שיש להם נכס כלשהו והם מעוניינים לשעבד את הנכס שלהם לבנק או לגוף פיננסי אחר בכדי לקבל תמורתו הלוואה או משכנתא.

 

מהי משכנתא הפוכה?

הרעיון העומד בבסיס משכנתא הפוכה הוא פשוט. כשם שכאשר לוקחים משכנתא יש צורך לשעבד את הנכס ולקבל הלוואה, גם במקרה של משכנתא הפוכה משעבדים נכס ומקבלים הלוואה, אלא שבניגוד למשכנתא רגילה, במשכנתא הפוכה מדובר בהלוואה למטרה שאיננה מוגבלת בזמן ואין צורך להחזיר אותה בהחזרים חודשיים שוטפים. כמו כן, אין את שלב מבדקי ההכנה שיש בכל הלוואה אחרת שכן, מבחינת המלווה ברגע שאין החזרים שוטפים ההכנסה השוטפת לא באמת מעניינת. לוקחי משכנתא הפוכה חיים על חשבון הנכס. בבוא הזמן הדירה תמכר והבנק יקבל את ההלוואה שנתן כנגד הנכס.

 

מי זכאי למשכנתא הפוכה?

מי שעבר את גיל 60 ומי שיש בידו נכס מגורים כלשהו ללא חובות, שעבודים או עיקולים וכן, אדם שיש ברשותו יתרת משכנתא נמוכה ומעוניין להחליף אותה למשכנתא הפוכה יכול ליטול משכנתא הפוכה. משכנתא הפועה מוענקת על ידי מרבית הבנקים והגופים הפיננסיים אשר מציעים משכנתא רגילה. בשל העובדה שמשכנתא הפוכה היא משכנתא אשר משעבדת את הנכס ללווה, חשוב מאוד לבדוק היטב ממי לוקחים משכנתא הפוכה, מהם התנאים והאם אתם באמת מעוניינים לשעבד את הנכס שלכם תמורת המשכנתא המדוברת. רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום אשר יודעים האם מדובר על תהליך כדאי ולמי.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטון תדמית לעסק
בעת פיתוח עסק, קטן או גדול, ביסוס התדמית הנכונה, הוא המפתח לבניית מערכות יחסים עם לקוחות. הרושם...
קרא עוד »
מרץ 08, 2021
חוג פייתון לילדים – מה הם תכני הלימודים?
שפת פייתון (python) היא אחת משפות התכנות הפופולאריות ביותר בעולם כיום. היא משמשת אותנו לפיתוח של אינספור...
קרא עוד »
יונ 02, 2021
קידום אתרים יובי – נותנים תוכן לאתר שלך!
כאשר אנחנו מקימים ומנהלים עסק אנחנו זאת במטרה אחת: להרוויח. כל בעל עסק רוצה להצליח מאוד ולהרוויח כמה...
קרא עוד »
אוג 10, 2015