מהי משכנתא הפוכה?

לרוב כאשר אנשים מעוניינים לרכוש דירה, הם יעזרו בהלוואת משכנתא. מדובר על הלוואה ייעודית לצורך רכישת דירה, כאשר הסכום שלה הינו גבוה וניתן לפרוש אותה ללא מעט שנים. מלבד המשכנתא הרגילה ניתן למצוא כיום גם משכנתא הפוכה. הלווים של משכנתא הפוכה הם אנשים שיש להם נכס כלשהו והם מעוניינים לשעבד את הנכס שלהם לבנק או לגוף פיננסי אחר בכדי לקבל תמורתו הלוואה או משכנתא.

מהי משכנתא הפוכה?

הרעיון העומד בבסיס משכנתא הפוכה הוא פשוט. כשם שכאשר לוקחים משכנתא יש צורך לשעבד את הנכס ולקבל הלוואה, גם במקרה של משכנתא הפוכה משעבדים נכס ומקבלים הלוואה, אלא שבניגוד למשכנתא רגילה, במשכנתא הפוכה מדובר בהלוואה למטרה שאיננה מוגבלת בזמן ואין צורך להחזיר אותה בהחזרים חודשיים שוטפים. כמו כן, אין את שלב מבדקי ההכנה שיש בכל הלוואה אחרת שכן, מבחינת המלווה ברגע שאין החזרים שוטפים ההכנסה השוטפת לא באמת מעניינת. לוקחי משכנתא הפוכה באתר תשואות פיננסים משכנתא הפוכה חיים על חשבון הנכס. בבוא הזמן הדירה תמכר והבנק יקבל את ההלוואה שנתן כנגד הנכס.

מי זכאי למשכנתא הפוכה?

מי שעבר את גיל 60 ומי שיש בידו נכס מגורים כלשהו ללא חובות, שעבודים או עיקולים וכן, אדם שיש ברשותו יתרת משכנתא נמוכה ומעוניין להחליף אותה למשכנתא הפוכה יכול ליטול משכנתא הפוכה. משכנתא הפועה מוענקת על ידי מרבית הבנקים והגופים הפיננסיים אשר מציעים משכנתא רגילה. בשל העובדה שמשכנתא הפוכה היא משכנתא אשר משעבדת את הנכס ללווה, חשוב מאוד לבדוק היטב ממי לוקחים משכנתא הפוכה, מהם התנאים והאם אתם באמת מעוניינים לשעבד את הנכס שלכם תמורת המשכנתא המדוברת. רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום אשר יודעים האם מדובר על תהליך כדאי ולמי.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רעיונות לעיצוב צקים
כמעט כל בעלי העסקים יודעים כיום כי צקים הם כבר לא דבר שכדאי להזמין מהבנק. הבנק גובה דמי תיווך עבור...
קרא עוד »
נוב 18, 2020
חשבונית ירוקה לעסקים קטנים
אם יש לכם עסק אתם כמו כל בעל עסק, לפחות כזה שעובד בצורה מסודרת, צריך להוציא ללקוחות שלו חשבוניות...
קרא עוד »
מרץ 06, 2017
פרסום העסק בעזרת כתיבה שיווקית
פרסום בית העסק שלכם מצריך הרבה יותר ממחשבה על מוצר חדיש וייחודי, הרי לכל סטארטאפ מצליח יש גם פרסום...
קרא עוד »
אוק 10, 2016