ניקוי שם בגוגל-העלמת איזכורים שליליים באינטרנט

ניקוי שם בגוגל

גוגל הוא כלי נפלא לחיפוש כמעט כל מושג ושם העולה על דעתנו. לא בכדי קיבל גוגל את התואר "דוקטור גוגל", כי בידו לענות מיד על כל שאלה. אך טוב בלי רע אי אפשר, כי גוגל מאפשר להציג גם איזכורים שליליים אודות אדם או חברה, שגם אם הופרחו או זוכו מהתואר המפוקפק, האיזכורים נותרים ברשת וזמינים לכל אדם.

אנשים וגופים עסקיים מבצעים היום חיפוש בגוגל אודות אדם או חברה איתם הם עומדים לבצע עיסקה. איזכורים שליליים בגוגל עלולים לפגוע בביצוע העיסקה עם חברה או אדם שהשם שלהם מוזכר לשלילה ברשת. תדמית חיובית ברשת תאפשר לאדם או לעסק לקדם את עסקיו ולהגיע ללקוחות חדשים. יחד עם זאת , כמו שאפשר להיות בעל מוניטין חיובי, עלולים איזכורים שליליים ,ולפעמים לא אמינים לפגום במוניטין עד כדי חיסולו של העסק.

לבקש להסיר מחברת גוגל את האיזכורים הללו זה כמעט בלתי אפשרי. הדבר כרוך בהליכים משפטיים מורכבים וארוכים שרק בעל ממון רב ייכנס לתהליך כזה וגם לא בטוח שישיג לבסוף את מחיקת המידע אודותיו. אפשרות נוספת היא לפנות לאתר המסויים בו רשומים האיזכורים הללו ולבקש ממנו למחוק אותם. גם פתרון זה איננו קל ולא בטוח שיוביל ליעד המבוקש.

לאור זאת, קמה חברת MarketPro שעוסקת במיגוון נושאים הקשורים לאינטרנט וביניהם: קידום אתרים מקצועי וניהול מוניטין באינטרנט. כל מי שחיפש בגוגל מידע על אדם או חברה, קבל עשרות עד אלפי תוצאות אפשריות, שמתפרשות על פני דפי מסך ברשת. מסטטיסטיקה שניצברה על הרגלי משתמשים הוכח שמרבית המשתמשים בחיפושים בגוגל אינם מתאמצים לקרוא מידע שנמצא רחוק יותר מהדף הראשון או השני. לפעמים אולי בדף השלישי אך לא יותר מכך.

ניקוי שם בגוגל
חברת MarketPro פיתחה כלי שבבמהלך הפעלתו דוחפים את התוצאות השליליות למטה- לדפים האחרונים, ואת התוצאות החיוביות למעלה-לדפים הראשונים. הרעיון הוא שאנשים לא יטרחו לצפות בדפים שנדחקו למטה עם המידע השלילי ויראו רק את הדפים הראשונים עם המידע החיובי.  המידע החיובי הוא מידע שנבנה על ידי מקדם אתרים מקצועי, בבלוגים, עמודי פרופיל ברשתות חברתיות, אתרים אישיים,עמודי נחיתה וכתבות פרופיל מחמיאות.  כך בעצם יוצגו דפים אלו ראשונים בכל חיפוש הקשור לאדם או לחברה שמשתמשת בכלי.

דחיקת אזכורים שליליים – הדגשת אזכורים חיוביים – יצירת נוכחות חיובית ברשת הם השלבים שיסייעו בידי המשתמש בכלי זה כדי לעלות שוב על דרך המלך בעסקיו ברשת. חברת MarketPro  מאפשרת בצורה מקצועית להחזיר את הצבע ללחיי החברה או האדם שנפגעו  ובעצם מחזירה אותו לעניינים.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בונים אתר אינטרנט?
אתרי אינטרנט כיום הם הדרך הישירה ביותר את קהל היעד שלכם, כאשר את האתרים ניתן לפרסם ברשתות החברתיות...
קרא עוד »
דצמ 14, 2017
עיצוב דו"ח
דוח מחקר הוא מסמך המסכם את ממצאי המחקר ומציג אותם בצורה מסודרת. הוא כולל מידע רקע, תוצאות ומסקנות....
קרא עוד »
פבר 06, 2023
תוכנה מובילה לניהול לקוחות
אם אתם מנהלים עסק גדול ומצליח כבר כמה שנים טובות אתם בוודאי יודעים לומר שמצד אחד ככל שהעסק גדל שך הוא...
קרא עוד »
יונ 18, 2016