כיצד למזג נכון חדרים בבית או במשרד?

מזגן עילי הוא כינויו של מזגן שמותקן בקרבת התקרה בחדריו של הבית או של המשרד. זהו מזגן בעל אופי ביתי, ואינו מתאים לחללי ענק. כאשר רוכשים מזגן עילי איכותי בעל תפוקה גבוהה, הוא בהחלט יכול לשרת ולקרר או לחמם בהצלחה חדרי סלון גדולים ומרווחים, גם כשמתארחים בהם הרבה מאוד אורחים.

מזגן עילי נחשב כמזגן שמאפשר חיסכון ניכר בחשמל מהסיבה הפשוטה – כאשר אתם נמצאים בחלל הנתון שזקוק למיזוג אוויר, אתם מדליקים אותו. כשאינכם באותו מקום עוד, אתם מכבים אותו. כך שמזגן עילי לא פועל שרירותית בכל הבית או המשרד, כמו שעושה מזגן מרכזי או מזגן מיני מרכזי.

מזגן עילי – חלק בלתי נפרד מנוף הבית

בכל בית מתקדם במדינות החמות של העולם המערבי שאליו אתם נכנסים כיום מותקן מזגן, ומזגנים גם מגיעים אל יותר ויותר מקומות גם בארצות אסיה והמזרח הרחוק והקרוב. אולי זה בגלל מה שמכונה התחממות גלובלית, ואולי זה פשוט כי התרגלנו והבנו שהמצב בשליטתנו וביכולתנו לחיות חיים נוחים בהרבה עם מזגנים, שיצננו בשבילנו את החום הקיצי המהביל ויחממו בעבורנו את האוויר הקפוא בחורף.

מזגן עילי, בעיקר בישראל, הפך לחלק מנוף הבית והחדרים באחרונה ואנו מורגלים להבחין בו, שקט ונינוח ומפיץ אוויר נכון ונעים לחלל החדר. אפשר אפילו לומר שלמדנו עם השנים להתאהב במזגן שלנו, בין אם הוא מזגן עילי או מזגן מרכזי, כי הוא מספק לנו רגעים שפויים של טמפרטורה נוחה ומחבקת בכל זמן שאנחנו זקוקים לה, כשתנאי מזג האוויר הופכים לקיצוניים באמצע חודשי הקיץ או בלב לבו של החורף.construction-370585_1280

מזגן עילי – התקנה קלה ומהירה

יתרונות הבולט הנוסף של מזגן עילי על פני אחיו המזגן המרכזי, מלבד החיסכון הניכר באנרגיה ובעלות החשמל, הוא ההתקנה הפשוטה יחסית שלו. נכון, עליכם להזמין מתקין מוסמך שיעשה בעבורכם את עבודת ההכנה, אבל מדובר בפעולה לא מאוד יקרה – אולי כמה מאות שקלים בודדים – שתארך לא יותר משעה קלה. המתקין של מזגן עילי שכזה (הנחשב כמזגן מפוצל, כיוון שהוא כולל יחידה פנימית וחיצונית) יבדוק היכן לקבע את היחידה הפנימית (שהיא למעשה יחידת הקירור) – זו שנמצאת בתוך החדר, כך המזגן יפיץ את האוויר המקורר או המחומם בצורה הטובה ביותר בחלל החדר. אז יקדח המתקין ויקבע את המזגן אל קיר החדר באמצעות ברגים, ויתפנה להתקין את הרכיב השני, שהוא יחידת המדחס. הרכיב הזה מותקן מחוץ לקיר החדר ומחוברת אל המערכת הפנימית באמצעות צינורות וכבלי חשמל שבעבורם ייצור המתקין תעלה קטנה שמחברת בין שתי היחידות. אחרי חיבור צינורית ניקוז ליחידה החיצונית, וחיבור המזגן לחשמל המזגן יוכל להתחיל את פעילותו המכאנית. תתחדשו, יש לכם מזגן עילי פעיל. המזגנים העיליים החדשים משופעים בטכנולוגייה חדשנית, כמו למשל הפעלת וכיבוי המזגן גם אם אתם נמצאים מחוץ לבית. רוצה לפנק את עצמך או את משפחתך? המתנה הטכנולוגית החדשה שתקנה לעצמך, מחכה לך בחנות הקרובה למקום מגורייך.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טלפון נייד לעובדים כחלק מתנאי העבודה
יש הרבה תנאי עבודה שאנחנו, בתור המעסיקים, צריכים  להקפיד עליהם וצריכים לתת לעובדים שלנו. חלק מתנאי...
קרא עוד »
דצמ 06, 2014
מהו גיבוי בענן למחשב וכיצד הוא עובד?
גיבוי בענן, הידוע גם כגיבוי מקוון או גיבוי מרחוק, הוא אסטרטגיה לשליחת עותק של קובץ או מסד נתונים פיזי...
קרא עוד »
ספט 12, 2022
מתנות לימי הולדת לעובדים בתקציב קטן
כעסק קטן, ייתכן שאין לך את התקציב להעניק לעובדים שלך מתנות יקרות ומארזים משובחים. אבל זה לא אומר שאתה...
קרא עוד »
יול 11, 2022