למה כדאי לבנות אתר מבוסס ג'ומלה – היתרונות

לבנות אתר מבוסס ג'ומלה

מעוניינים להקים אתר? עליכם להשקיע מחשבה בלתי מבוטלת בפלטפורמה עליה יתבסס ההיבט החשוב מאד של ניהול ותחזוקת אתרים. בדיקה קצרה של התחום תאפשר לכם ללמוד שיש לא מעט אפשרויות, אך שתיים מהן פופולאריות במיוחד. האופציה הראשונה היא להקים אתר באמצעות וורדפרס (WordPress), הנחשב לנפוץ ביותר כיום ומהווה אחוז נכבד מכלל האתרים ברשת. האפשרות האחרת, אליה נתייחס במאמר הנוכחי, היא לבחור בפלטפורמת ג'ומלה (Joomla) אשר היתרונות שלה יוצגו לפניכם במאמר הנוכחי.

התאמה לאתרים גדולים

עם כל היתרונות של וורדפרס ושל פלטפורמות אחרות, הם יתאימו יותר לאתרים בסדר גודל קטן עד בינוני, לבלוגים וכן הלאה. זהו אינו המצב במקרה של ג'ומלה, הנחשבת לנוחה ביותר עבור אתרים גדולים. אם יש צורך להקים מאות או אפילו אלפי עמודים, למלא את האתר בתמונות, בסרטונים או בקבצים אחרים וליהנות מאפשרויות ניהול רבות, ג'ומלה היא המערכת המתאימה. במיוחד אם לוקחים בחשבון שלמרות כל אלה, מדובר במערכת נוחה וגמישה, שניתן להתמודד איתה בהצלחה לאחר פרק זמן קצר. נכון, במבט ראשון היא עשויה להיראות מורכבת יותר מאשר המערכות האחרות, אך מצד שני, אם מבינים את העקרונות הדי פשוטים שהיא מבוססת עליהם, אפשר לעשות חיל. מה גם שלא חסרים מדריכים מקוונים או מומחים שיוכלו להדריך את חסרי הניסיון כיצד למצות את מלוא הפוטנציאל מהמערכת.

סוג אחר של אתרים שמתאים כמו כפפה ליד לג'ומלה הוא אתרי האינדקס למיניהם. באתרים אלה יש צורך באבחנה בין מספר קבוצות דפים לצורך הגדרת פרמטרים ותכונות ביחס אליהם. ג'ומלה מאפשרת זאת בצורה הרבה יותר נוחה מכל פלטפורמה אחרת. גם במקרים של אתרי מנויים, של פורומים או של חנויות מומלץ במצבים רבים להעדיף את הג'ומלה.

לבנות אתר מבוסס ג'ומלהעדכון וחידוש

אחת הרעות החולות של מערכות לבניית אתרים ולניהולם הוא קצב עדכון איטי יחסית, שמאפיין בעיקר פלטפורמות צנועות או מקומיות. התוצאה היא אתר שאינו מיישר קו עם הנעשה בתחום, למשל מבחינת אופן הגלישה (רלפלקסיביות והתאמה לטלפונים סלולריים), אבטחת מידע או קידום אתרים. כתוצאה מכל אלה עלול האתר לאבד מעט מכוחו במהלך החודשים ולהפוך לפחות רלוונטי באופן משמעותי.

בניית אתרים בג'ומלה מוציאה מהתמונה את החשש הזה. זוהי מערכת קוד פתוח אשר מתעדכנת תמיד על ידי אינספור מתכנתים מכל רחבי העולם, מה שהופך אותה למעשה למעודכנת ביותר בעולם האינטרנט כיום. הממשק, העיצוב, האבטחה, התוספים, האינטגרציה עם תוכנות ועם יישומים אחרים – כל אלה מקבלים מענה רחב במקרה של ג'ומלה. זהו יתרון עצום שיאפשר לאתרים להישמר ולהמשיך לפעול היטב לאורך זמן.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות של טיפול בפטריגיום
בנוף המורכב של התערבויות עיניים, תהליך פטריגיום הולך וגובר כפתרון מועדף עבור מומחי עיניים רבים...
קרא עוד »
ספט 02, 2023
ECM
תחום ניהול תוכן ארגוני, או ECM בראשי תיבות, התפתח בצורה עצומה בשנים האחרונות. הסיבה לעלייה המאסיבית...
קרא עוד »
דצמ 23, 2016
סטודיו לעיצוב תעשייתי
למה ללכת רחוק כשאפשר לעצב הכל מתחת לבית? אם בעבר היו אנשים פרטיים יכולים רק לחלום על ייצור מוצרים...
קרא עוד »
אפר 24, 2018