למה חשוב להשתמש רק בחלפים מקוריים

תיקון סמסונג גלקסי

הטלפון הסלולרי הפך לאחד הדברים החומריים החשובים ביותר בחיינו. הוא מאפשר לנו לא רק לבצע שיחות טלפון ולשלוח ולקבל הודעות טקסט, אלא גם לעקוב אחר רשתות חברתיות, לבדוק את המייל, להפיג את השעמום באמצעות גלישה באינטרנט או משחק באפליקציה מעוצבת היטב ועוד. אולם ככל שהסמארטפונים הולכים ומתפתחים, כך הם נעשים עדינים יותר ורגישים לנפילות, חבלות, רטיבות ושאר תאונות העשויות להשבית את המכשיר.

במקרה בו אירעה תקלה המונעת שימוש תקין בטלפון, אין ברירה אלא למסור אותו לתיקון במעבדה מוסמכת על ידי טכנאי מקצועי. אלא שבמקרה כזה עליכם לשאול, לוודא ולעמוד על כך שהחלקים בהם ישתמשו על מנת לתקן את המכשיר יהיו מקוריים בלבד.

היזהרו מחיקויים

תיקון סמסונג גלקסי, אייפון, LG או כל מכשיר אחר הוא לא עניין זול עבור בעליו, אולם הוא עולה פחות מקניית מכשיר חדש ועל כן רבים מוכנים לבצע את התיקון גם אם הדבר כרוך בעלות גבוהה. מצד שני, התיקון הזה אינו זול גם עבור מעבדות רבות לתיקוני מכשירים ניידים, שכן החלפים המקוריים בדרך כלל יקרים יותר מתואמיהם הזולים. זו הסיבה שיש להיזהר מאוד מפני טכנאים המספרים ללקוחותיהם כי נעשה שימוש בחלפים מקוריים אולם בפועל משתמשים בחלקים שאינם מקוריים – וכך נהנים מן הרווח.

לכן, אם כבר נאלצתם למסור את הסמארטפון שלכם לתיקון, ודאו לא רק שהטכנאים מנוסים, שהשירות אדיב, שהתיקון זריז, שהמחיר אטרקטיבי או שהמעבדה נמצאת במקום נגיש ונוח – אלא גם שאם יתגלה צורך להחליף רכיב כלשהו במכשיר, ייעשה שימוש אך ורק בחלפים מקוריים ומאושרים של אותו יצרן, גם אם עלות התיקון תהיה מעט גבוהה יותר.

הסכנה בשימוש בחלקים שאינם מקוריים

טלפון סלולרי נבנה בטכנולוגיה מסוימת על ידי היצרן, בין אם זה אייפון של אפל, גלקסי של סמסונג או כל דגם אחר. רכיבים מקוריים שאושרו על ידי אותו יצרן יכולים להחליף את הרכיבים התקולים בקלות ללא פגיעה בפעולת המכשיר, אולם רכיבים שאינם מקוריים יכולים פשוט להתקלקל יותר מהר וכך להחזיר אתכם אל המעבדה שוב ושוב בגין תקלות חוזרות ונשנות – כך שאם חשבתם שחסכתם כמה גרושים על שימוש בחלקים לא מקוריים, התבדיתם.

תקלות נפוצות העשויות לחייב שימוש בחלפים

כמובן שכל מקרה לגופו, אולם קיימות שתי תקלות ידועות ונפוצות במיוחד המשותפת לדגמים רבים של יצרנים שונים:

  • מסך שבור: זו אולי הבעיה הנפוצה ביותר בקרב משתמשי סמארטפונים מכל הסוגים, גם אלה שמתיימרים להיות חסינים במיוחד כנגד נפילות, ובמקרים רבים התיקון מחייב את החלפת המסך כולו. במקרה של החלפת מסך לאייפון 6, למשל, המחירים נעים סביב ה-600 שקלים, LG נע באיזור ה-500-600 שקלים וגלקסי בין 600 ל-700 שקלים.
  • שקע טעינה: לפעמים הוא פשוט מפסיק לעבוד ולטעון את המכשיר, ובמקרים מסוימים ניתן לפתור את הבעיה ללא צורך ללכת למעבדת התיקונים אלא פשוט לנקות אותו כראוי. מאידך, אם גם ניקיון יסודי לא פתר את הבעיה, אין ברירה אלא להחליף את השקע בחלק מקורי שיעלה בין 150 ל-300 שקלים, תלוי בדגם וביצרן.

נוסף על כך קיימות תקלות ייחודיות במכשירים ספציפיים, כגון האייפון 6 שמתעקם בקלות רבה מדי כשנושאים אותו בכיס האחורי או מכשירי LG G4 שסבלו מתקלה בגינה המכשיר כל הזמן כבה ונדלק מחדש – וגם תקלות אלה מתרחשות בגלל רכיבים תקולים שיש להחליפם בחלקים מקוריים.

בשורה התחתונה: הסמארטפון הוא ידידכם. אל תחסכו על עלות התיקון שלו, אחרת תשלמו על זה ביוקר בעתיד.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכנה מובילה לניהול לקוחות
אם אתם מנהלים עסק גדול ומצליח כבר כמה שנים טובות אתם בוודאי יודעים לומר שמצד אחד ככל שהעסק גדל שך הוא...
קרא עוד »
יונ 18, 2016
תוכנת מסחר בבורסה האמריקאית – למי היא מיועדת?
מי שסוחר בבורסה האמריקאית במניות, בוודאי רוצה לקבל את הכלים השונים שיעזור לו לבצע מסחר טוב ואפקטיבי...
קרא עוד »
אוק 19, 2017
לימודי בורסה באינטרנט או בכיתה?
מי שרוצה ללמוד לסחור בשוק ההון, יכול לעשות זאת בשתי דרכים עיקריות, כאשר האחת היא דרך לימודי בורסה...
קרא עוד »
אוק 19, 2017