מהי חוות דעת הנדסית?

בדק בית מהווה דבר חשוב מאוד שכדאי וחשוב לכל אדם לבצע כיום טרם הוא רוכש נכס או מקבל נכס. כלומר, אם רכש דירה מקבלן, לא תהיה לו אפשרות לבדוק את הנכס טרם הוא רוכש אותו, אך תהיה לו את האפשרות לא להיכנס לנכס טרם הוא מוודא שהוא תקין מכל הבחינות ואם יתברר שלא תקין, לדרוש מהקבלן לתקן את הנדרש עוד טרם הוא נכנס לדירה. כאשר מדובר על נכס יד שניה לרבות נכס מסחרי או דירה המיועדת למגורים או השקעה, הרי שבהחלט ניתן לבצע בדק בית מומלץ עוד טרם רוכשים את הנכס וזאת בכדי לוודא שהוא אכן שווה את המחיר שלו ושבכלל אכן כדאי לרכוש אותו. אם מדובר על נכס שבדק בית מגלה בו לא מעט בעיות, הרי שהדבר יכול לעלות לכם ביוקר בטווח הרחוק ועל כן, יתכן שכלל לא כדאי שתרכשו אותו. כך או כך, עבור ביצוע בדק בית יש לבחור בחברה אמינה, מקצועית ומוסכמת עבור ביצוע כל הבדיקות הרלוונטיות במסגרת בדק בית.

מהי חוות דעת הנדסית?

חוות דעת הנדסית היא למעשה חוות דעת שניתנת לאחר שאנשי מקצוע מתאימים מיפו את הערך האמיתי של הנכס מבחינת הפגמים שלו והבטיחות שלו. בדיוק כמו שלא תרכשו רכב בלי שתבדקו אותו קודם במכון לבדיקת רכבים, כך לא כדאי שתרכשו דירה או נכס מסחרי אחר בלי לקבל חוות דעת של מומחים עליו. חשוב להבין שאדם שמחליט לרכוש נכס בלי לקבל חוות דעת של איש מקצוע שיודע כיצד לבחון את מצבו האמיתי של הנכס באמצעות ביצוע בדיקות שונות, למעשה קונה חתול בשק והדבר עלול לעלות לו ביוקר בעתיד. 

מה כוללת בדיקת בדק בית?

בכדי להעניק חוות דעת הנדסית יש צורך לבצע בדק בית. בדק בית כולל את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לוודא שהוא תקין מכל הבחינות. בדק בית יכלול בדיקות שמטרתן היא לוודא כי אין ליקויי בנייה נסתרים מהעין בנכס, כי המבנה בנוי בהתאם לכל התקנות הנדרשות, שכל המערכות במבנה תקינות מכל בחינה ועוד. מי שיבצע את הבדיקות צריך לבצע את חוות הדעת שהיא למעשה דוח שהוא יפיק בסוף התהליך. חוות דעת הנדסית אשר ניתנת על ידי מומחה שדעתו קבילה בבית המשפט, אשר מפרטת את כל הליקויים אשר מצויים בנכס ובד בבד את הפתרונות לתיקונם, את התקנים או את כללי המקצוע אשר הליקויים לא עומדים בהם וכן תמונות להמחשה של הליקויים השונים והיכן הם מצויים, מהווה דבר חשוב מאוד לכל אדם שרוכש נכס, הן בכדי להחליט שלא לרכוש אותו או לרכוש אותו בעלות מוזלת יותר במידה ומדובר על נכס יד שניה או בכדי לדרוש מהקבלן לתקן את כל הליקויים בנכס טרם הוא מקבל אותו ובמידה והוא יסרב, לפנות לערכאות משפטיות בכדי שהקבלן יאולץ לתקן את הליקויים.

 

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מאפיינים קהל יעד לכתיבה נכונה ומדויקת
כל קהל יעד הינו שונה ובכדי להשיג ממנו את המירב תצטרכו להכין את התוכן באופן אידיאלי אליו. כך למשל קהל...
קרא עוד »
אוג 17, 2016
הטמעת מערכת sap – כיצד עושים זאת?
מערכת sap היא מערכת שהפכה לפופולארית במיוחד בשנים האחרונות, וכיום ישנן חברות רבות שמשתמשות במערכת...
קרא עוד »
אוק 30, 2016
החשיבות של צילום תכשיטים לאתרי מסחר
תארו לכם מצב שבו אתם נכנסים לאתר תכשיטים כדי לבחור תכשיט במתנה לאדם יקר עבורכם. הסיבה שאתם רוצים...
קרא עוד »
נוב 11, 2021