עד כמה שאפתנים האנשים שלכם?

רוב העובדים אינם שואפים להתקדם לתפקידים ניהוליים. רבים מאלה שכן, חשים שקיימת תקרת זכוכית בארגונים שלהם.

כמה מהעובדים שלכם מוכנים לעבור לתפקידי הנהגה? מחקר של CreeBuilder שבוצע בארצות הברית לאחרונה אומר שבחברות רבות, המספר עומד על אחד מתוך שלושה. רוב העובדים אינם שואפים להגיע אל המשרד הפינתי.

כשליש (34%) מהעובדים שואפים לתפקידים ניהולים, אך רק 7% הציבו לעצמם את המטרה להגיע לעמדת ניהול בכירה בדרג C. השאיפה לתפקיד ניהולי גבוהה יותר אצל הגברים מאשר אצל הנשים – 40% מול 29%, בהתאמה. נמצא שאפרו-אמריקאים (39%) והמשתייכים לקהילת הלהט"ב (44%) שואפים לעבור לתפקידי ניהול יותר מאשר הממוצע הכללי. בעלי המוגבלויות קרובים לממוצע הכללי, עם 32% השואפים לתפקיד ניהולי. גם ההיספאנים קרובים לממוצע, עם 35% ששואפים להתקדם לניהול. הסקר, שבוצע במהלך האביב השנה, כלל מדגם של 3,625 עובדים במשרה מלאה בארגונים ממשלתיים ובמגזר הפרטי, במגוון רמות שכר, תעשיות וממדי חברות.

מדוע הרוב הגדול של העובדים אינו שואף לטפס בסולם התאגידי? יותר ממחצית (52%) אומרים שהם פשוט מרוצים בתפקידיהם הנוכחיים. כשליש (34%) אינם רוצים להקריב את איזון החיים-עבודה שלהם. 17% אומרים שאין להם את ההשכלה הנדרשת לכך.

זהירות, תקרת זכוכית

היעדרן של הזדמנויות ניהוליות בדרגים בכירים עבור נשים ובני קבוצות מיעוט כבר בוקר רבות. עד כמה חשים העובדים שהם נתקלים בתקרת זכוכית? 20% חשים שבארגונים שלהם אכן קיים מחסום בלתי נראה שמונע מנשים וממיעוטים להגיע לתפקידים בכירים יותר. המספר משתנה בקרב העובדים שאומרם שהם שואפים לתפקידים ניהוליים ולתפקידים ניהוליים בכירים. בקבוצה הזאת, שיעור האנשים שאומרים שקיימת תקרת זכוכית גבוה יותר ועומד על 24%. המספרים עולים אף יותר כאשר הנשאלים הם נשים (33%), היספאנים (34%), אפרו-אמריקאים (50%) ועובדים בעלי מוגבלויות (59%). בקרב חברי הקהילה הלהט"בית ששואפים לתפקידי ניהול, התחושה שקיימת תקרת זכוכית חלשה יותר וקרובה לממוצע, עם 21%. באופן לא מפתיע, רק 9% מהגברים הלבנים חושבים שיש תקרת זכוכית המונעת את התקדמותם של נשים ובני מיעוטים בארגוניהם.

כמה מהחברות, על פי הסקר, מנסות לטפל בסוגיה. 27% מהמעסיקים מפעילים תוכניות לתמיכה בנשים ששואפות לתפקידי הנהגה, ל-26% יש תוכניות לתמיכה במיעוטים. על אף התוכניות הללו, 13% מהמועסקים בחברות האלה עדיין חושבים שקיימת בארגון תקרת זכוכית.

טיפים ומידע מקצועי נוסף על משאבי אנוש:

http://hrus.co.il/

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בניית אתרים באינטרנט – טיפים חשובים שכדאי לדעת
בתחילת שנות ה-2000 בעלי עסקים עוד היו סקפטיים לגבי הצורך בבניית אתרים באינטרנט לחברה. אלה שהקדימו,...
קרא עוד »
דצמ 21, 2021
רישום חברה און ליין – איך זה עובד?
על מנת לרשום חברה אונליין יהיה צריך להיעזר בכרטיס חכם אשר הונפק על ידי גורם שמוכר על ידי משרד המשפטים....
קרא עוד »
נוב 20, 2017
למי מיועדים כרטיסי ביקור דיגיטליים?
בעלי מקצוע פרטיים שרוצים להציג את השירותים שלהם בצורה יוקרתית ללקוחות, יכולים לעשות זאת עם מיניסייט...
קרא עוד »
יול 16, 2020