מה עדיף לילד? מילון באינטרנט או מילון מודפס?

מילון באינטרנט

אם אתם הורים לילדים בגיל בית הספר, ילדכם ודאי ירצה בשלב כזה או אחר להיעזר במילון. בין אם בכדי להבין מילה שהוא אינו מכיר בספרי הלימוד שלו, או אפילו בתוך הוראות שימוש של משחק למחשב- מילון באינטרנט או מודפס, בשני המקרים הוא הוא מוצר נדרש ושימושי: גם בעברית כולנו תמיד יכולים ללמוד משהו חדש. מסיבה זו אין זה פלא, שלצד המילונים לתרגום של מילים בעברית ממגוון שפות אחרות, גם מילון עברי-עברי נותן מענה לצורך קיים באוכלוסייה. כיום ניתן למצוא מילונים מכל מיני סוגים ותצורות- מקצתם מודפסים על דפים רגילים, וחלקם מופיעים בתוך אתרי אינטרנט ייעודיים.

מילון מודפס – יתרונות וחסרונות

עד לשנים האחרונות, מילונים מודפסים היו הכרחיים עבור כל תלמיד, ואין עוררין על העובדה כי יש משהו מיוחד בדף המודפס, קסם שממש כמו בספרים- יש לו תחושה מיוחדת. מילון מודפס, למשל, יכול לסייע לילד לשנן את סדר אותיות ה-א'-ב', שלמרבה הצער גם מבוגרים רבים בישראל אינם זוכרים בעל פה. כאשר מילה מסוימת שהילד מחפש מתחילה באות ו' לדוגמה, חיפוש במילון מודפס יכול להזכיר לו את הסדר שלה בתוך הרצף של עשרים ושתיים האותיות, ו"על הדרך" ללמד אותו עוד כמה מילים חדשות, שיופיעו לצד המילה שחיפש באותו העמוד.

עם זאת, יש להודות בעובדה כי לעיתים מלאכת מציאתה של מילה מסוימת במילון מודפס הופכת לטרדה של ממש. בנוסף לכך, בעידן שבו כל מידע ניתן לשליפה היישר ממאגרי הידע העצומים של האינטרנט, הצורך בסחיבה של ספר עבה המכביד על הגב- הולך ופוחת, ובמיוחד כאשר מדובר בילדי בית הספר אשר מחוברים ישירות לרשת, בין אם באמצעות המחשב הביתי, או אצל חלק מהם-דרך הטלפון החכם שלהם.

מדוע מומלץ להשתמש במילון באינטרנט

מילון מקוון הוא ללא ספק קל לשימוש לאין שיעור, לעומת מילון מודפס. באתרים המושקעים אפשר למצוא, בנוסף לפירוש המילה עצמו, גם הצעות לשילובה במשפטים, מילים המתחרזות עמה וכן מידע על מקור המילה וניבים בהן היא כלולה. היכולת להעשיר את הידע באמצעות מילון אינטרנטי, לעומת ה"רווח" של הילד בשימוש במילון מודפס, מוכיחה כי בעידן המודרני- ידו של האינטרנט היא על העליונה.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סטודיו לעיצוב תעשייתי
למה ללכת רחוק כשאפשר לעצב הכל מתחת לבית? אם בעבר היו אנשים פרטיים יכולים רק לחלום על ייצור מוצרים...
קרא עוד »
אפר 24, 2018
השוואה מדגמית בין הצעות לאחסון אתרים
וויקס היא חברה ישראלית המציעה שירותי אחסון אתרים. וויקס נוסדה בשנת 2006 בישראל ומאז צמחה והפכה לאחת מן...
קרא עוד »
אוק 16, 2016
מתי מומלץ להזמין דוח מלא של בדק בית לנכס שלכם?
לא כולם יודעים מהו מצבו של הבית שבו הם גרים באמת, משום שלא תמיד נהוג היה לבדוק את מצב הבית לעומק כדי...
קרא עוד »
דצמ 04, 2022