עבירות צווארון לבן

מהם עבירות "צווארון לבן"? אילו הן עבירות שלא נעשות בגלוי, אלא בעורמה ובדרכים שנראות לכאורה חוקיות. הדוגמאות הנפוצה ביותר של עבירות "צווארון לבן", הם "העלמת מס", ו"הלבנת הון", מעילה באמון ובכספי ציבור", "מתן שוחד".

 

מהו "הצווארון הלבן?

"הצווארון הלבן", הוא כינוי לאנשים מכובדים ובעלי ממון. פעמים רבות, העבירות מתבצעות דווקא על ידי בכירים בפוליטיקה או במשק הישראלי. העובדים ב"צווארון לבן", הינם אנשים מכובדים בעלי תארים גבוהים. הציבור נותן בהם אמון רב. ודווקא לכן, עבירות אלו חמורות ביותר, משום שיש בהם מעילה באמון הציבור.

 

מהי "העלמת מס"?

חלק מהלקוחות שאני מייצג, הם לקוחות שהעלימו מס. לא דיווחו על הכנסותיהם. כאשר מדברים על "עבירות צווארון לבן", אין הכוונה להעלמות מס קטנות של אלפי שקלים בודדים, אלא להעלמות מס של מאות אלפי שקלים, ואף מיליוני שקלים.

 

מהי הלבנת הון?

סוג נוסף של "עבירות צווארון לבן" נקרא "הלבנת הון". מה הכוונה ל"הלבין הון"? לא תמיד הכסף מגיע בדרכים ישרות. לפעמים הכסף מגיע דרך שוחד, גניבה, סחר בלתי חוקי, הימורים בלתי חוקיים ובעוד דרכים לא ישרות. על מנת להסתיר את הדרך הלא חוקית ממנה הגיע הכסף, מוצגת הכנסה זו לרשות המיסים בדרכים שונות כעסקה חוקית. כיצד מצליחים להציג את הכסף ה"שחור" ככסף חוקי? ישנם מספר דרכים לכך:

  • "חברות קש"- אלו חברות פיקטיביות, המוקמות לצורך הלבנת הון. העסקאות עליהן נכתבות החשבוניות והדוחו"ת המוצגים לרשות המיסים אינם אמיתיים, אלא מתבססים על "הכנסות" לא חוקיות. וכך, ההכנסות הלא חוקיות מוצגות לרשות המיסים כפעילות תקינה של חברה.
  • העברת הכספים דרך חנויות בהם מקבלים מהלקוחות סכום רב של מזומן. בעלי החנויות מעבירים בצ'ק את הסכום אל היעד, אך מציגים לרשות המיסים את הכסף כ"הכנסה", או "הוצאה עבור העסק".
  • העברת כספים שהושגו בדרך לא ישרה דרך סחר במטבעות דיגיטליים.

 

סוגים נוספים של עבירות "צווארון לבן".

חוץ מעבירות הקשורות בענייני כספים, ישנם סוגים נוספים של עבירות "צווארון לבן". חלק מהעבירות קשורות לזיוף מידע, או שימוש לרעה במידע. בעלי ה"צווארון הלבן" נחשפים למידע חשוב, שפעמים רבות הוא גם סודי. לפעמים, הם ינצלו את המידע שיש ברשותם לרעה, ויעבירו את החומר לידי המתחרים, או גורמים עוינים.

 

חשד שווא בעבירות "צווארון לבן" יכול למוטט כלכלית.

פעמים רבות, מטילים חשד שווא על בכירים, ובודקים האם ביצעו עבירות "צווארון לבן". הרשויות משתדלות לבצע חקירות אלו ברגישות. עצם החשד בבכירים, עלול לגרום לפיטורים שלהם. גם אם החשד יתברר כלא נכון, עלול להיווצר עליהם כתם לכל חייהם.

 

חושדים בכם בעבירות "צווארון לבן"? כדאי לכם לקחת עורך דין!

קשה מאוד להתמודד לבד מול עבירות צווארון לבן. מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין כבר משלב זימון לחקירה. בדרך כלל, החקירות על עבירות צווארון לבן הינם ממושכות, וכוללות חקירה של העובדים והשותפים הקשורים אל החשוד. אמירה לא מתאימה בזמן החקירה, עלולה להביא להרשעה ומאסר.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל היתרונות של לשחק פוקר אונליין
פוקר מקוון הוא משחק פופולרי מאוד והוא משוחק על ידי מיליוני אנשים בכל רחבי העולם. זה גם משחק שדורש הרבה...
קרא עוד »
ינו 23, 2023
הרבלייף
כמעט כל אחד שמע על חברת ”הרבלייף”. אין זה מפתיע, שכן הרבלייף היא אחת החברות העולמיות הגדולות...
קרא עוד »
יול 24, 2022
קידום אורגני למתקדמים
אם אתם רוצים להתמקצע באמת בתחום הקידום האורגני תצטרכו לשפר משמעותית את הידע והניסיון שלכם בתחום....
קרא עוד »
דצמ 09, 2020