על החשיבות של עיצוב ממשק משתמש

ספקי אינטרנט

עיצוב ממשק משתמש שונה מעיצובו של שאר האתר. הכוונה היא אל הקשר בין האדם לאתר האינטרנט/המחשב. כאן חשוב מאוד לוודא שהשימוש והפעולות אותן יבצע המשתמש באתר האינטרנט יהיו ברורות וקלות. עיצוב ברור של כפתורים ואלמנטים נוספים שעוזרים למשתמש למצוא את הדרך לבצע פעולה מסוימת, חשוב מאוד.

עיצוב של ממשק

עיצוב ממשק משתמש מקצועי הוא זה שיגדיר את אתר האינטרנט בפני קהל הגולשים כאתר נוח ויעיל לתפעול או אתר מסורבל ולא נוח בו לא ניתן למצוא בקלות את הדרך לבצע פעולות מסוימות. עיצוב יעיל של הממשק יעשה בצורה הבאה:

  • עבודת הכנה מקדימה– כאן חשוב להגדיר מראש מהם הפונקציות החשובות ביותר של המערכת באתר. מהם הכפתורים עליהם יש ללחוץ על מנת לבצע את הפעולות החשובות ביותר באתר האינטרנט ומהם הדברים החשובים ביותר באתר ועל כן חשוב שהם יוצגו בדף הבית ושאר דפי האתר בצורה הברורה והקלה ביותר לתפעול. רק לאחר אפיון מקדים של צרכי הגולשים והמטרה העיקרית של האתר מבחינה פונקציונאלית ניתן להחליט מהו מבנה המשתמש הטוב ביותר ומה עליו להכיל.
  • ארגון המבנה– כאן יוחלט מה יכלול עמוד הבית ותונח תשתית בסיסית וראשונית של ממשק המשתמש. כאן למעשה יעשו ההחלטות החשובות ביותר בכל הקשור אל עיצוב ממשק משתמש ולאחר בחינה של הדברים ניתן לשנות דברים או להגדיר דברים בצורה קצת שונה וזאת על מנת שהממשק אכן יהיה נוח לתפעול עבור המשתמש של האתר. בשלב זה חשוב מאוד לאפשר לקבוצת מיקוד לומר מה דעתם על הממשק ואילו שינויים הם היו מציעים.
  • עיצוב הממשק– לאחר איפיון ותכנון התשתית מגיעים לשלב העיצוב. כאן ניתן מענה עיצובי גרפי לכל הנקודות החשובות ביותר עליהן הוחלט בשלב התכנון. כאן יוחלט לגבי העיצוב של צבע, גודל וסגנון הלחצנים והכפתורים השונים באתר, צבע הקישורים ועוד.

למרות שהממשק הוא הבסיס של הכל, העיצוב הגרפי ואלמנט הויזואלי חשובים לא פחות. לצורך עיצוב גרפי מקצועי יש להיעזר בשירותיו של סטודיו לעיצוב גרפי שיודע לעבוד עם ממשקים שונים ועסקים בסדרי גודל שונים על מנת לתת מענה מדויק ומקצועי לצרכי הלקוח.

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יתרונותיו של הקידום האורגני לעומת הקידום הממומן
רוב האנשים שיש להם עסקים קטנים או בינוניים מנהלים אתרי אינטרנט, אך עצם העובדה שלעסק יש אתר זה לא...
קרא עוד »
דצמ 03, 2015
משבר הקורונה: כיצד שיווק באונליין יסייע לכם להיחלץ מהמשבר?
לפני כמה חודשים התפרץ נגיף הקורונה, וגרם לעצירה משמעותית במשק העולמי. בשבועות האחרונים אנו עדים...
קרא עוד »
אפר 19, 2020
שיווק משפיענים
משפיענים הם האנשים שיש להם כמות עצומה של עוקבים והשפעה על קהל היעד שלהם. ניתן להשתמש בהם ליצירת...
קרא עוד »
אוק 30, 2022