איך האינטרנט שינה את חיינו?

אינטרנט

מאז שהוא פרץ בסערה לחיינו, וחלחל אט אט לכל בית בישראל, האינטרנט ללא ספק הצליח לשנות את חיינו באופן משמעותי. למרות שרבים טוענים כי הקדמה והטכנולוגיה משפיעים לרעה על החיים, לא מעט מחקרים ומאמרים מראים להיפך – האינטרנט שינה את חיינו, ולטובה! מהם תחומי החיים שעברו את השינוי המהותי ביותר? ומדוע האינטרנט כל כך טוב בעבורנו? כל התשובות במאמר.

צרכנות

אחת המגמות המעניינות ביותר בעולם האינטרנטי משתלבת באופן ניכר עם עולם הצרכנות. אם בעבר כל רכישה שהיא, בין אם מדובר ברכישת רכב ובין אם מדובר ברכישת בגדים, נעשתה באופן פיזי וגררה עלויות גבוהות וזמן ממושך, הרי שכיום רוב הרכישות נעשות באמצעות הרשת, כשאין צורך לצאת מהבית, ואף ניתן לרכוש מוצרים בעלויות נמוכות. אתרים כמו אלי אקספרס, מהווים דוגמה בולטת לאופן בו תרבות הצריכה השתנתה, משום שהאתר מציע מגוון רחב לש פריטים במחירים זולים, הרכישה נעשית מהספה, מהמשרד או מכל מקום נוח, ניתן לשוות מחירים בקלות, והמוצר מגיע עד לפתח הבית.

תקשורת בין אנשים

בעידן הדיגיטלי אנשים לא ממהרים להתקשר אחד לשני, אלא מעדיפים לשלוח הודעות קצרות ותמציתיות. כמו כן, בעבר שילמנו לא מעט כסף עבור כל דקת שיחה (ובייחוד בשיחות לחו"ל), כשכיום לא רק שעלות השיחות אינה נמדדת בכמות הדקות, אלא שניתן לבצע שיחות וידאו ושיחות לחו"ל רק באמצעות חיבור ל WIFI, כלומר האינטרנט מהווה בסיס נהדר לשמירה על מערכות יחסים קרובות ורחוקות.

עוד נציין כי מאז שהוקמו הרשתות החברתיות, אנשים נשארים מעודכנים בכל הנוגע לחיי חבריהם ובני המשפחה, וזאת מבלי להתאמץ או לטרוח. כמו כן, אין עוד צורך לזכור ימי הולדת, אלא כי הרשת החברתית פייסבוק, דואגת להזכיר לנו בכל יום אודות ימי הולדת ואירועים שונים, מה שמסייע לשמירה על קשר עם חברים ובני המשפחה.

קניות באינטרנט

צריכת מידע

העיתונות הכתובה הופכת למבוקשת פחות ופחות, זאת בשל העובדה שרבים צורכים את המידע שלכם דרך הרשת. זה נהדר כי זה מאפשר לנו לחסוך בנייר, ולהתעדכן באופן מידי בכל חדשות היום מבלי לשלם בעבור השירות (הכוונה שאין צורך לשלם על עיתון משום שאתרי האינטרנט החדשותיים מספקים את המידע). יתר על כן, חיפוש מידע אודות נושאים שונים הוא ללא ספק קל ופשוט יותר ממה שהיה בעבר, כשהיינו זקוקים לאנציקלופדיות כבדות, מילונים וספרים על מנת להעמיק את הידע.

משחקים ופנאי

אפליקציות, אתרי משחקים ומגוון רחב של כתבות מרתקות בתחומי לייף סטייל שונים הם בהחלט שינוי מרענן שהביא עמו האינטרנט. כיום תרבות הפנאי השתנתה באופן משמעותי ויש שיאמרו שזה שינוי שלילי, אולם יחד עם זה נציין שבגלל שמשחקים ואפליקציות עלולים לשאוב את הזמן הפנוי שלנו, חשוב להגביל את פרקי הזמן שאנו מקדישים לכך.

שיווק עסקים

גם עולם השיווק השתנה מקצה לקצה וכל זה הודות לאינטרנט. לפני העידן הדיגיטלי, השיווק התמקד בעיתונות, בשלטי חוצות ובאמצעים דומים, אך כיום ניתן לפרסם לקהלים מדויקים ולוודא שהפרסום יגיע רק לקהל היעד (טרגוט), מה שמסייע לבעלי העסקים להשקיע את כספם בשיווק מדויק שבהכרח עשוי להביא תוצאות. כיום ניתן אף לפרסם מבלי להשקיע עלויות גבוהות, זאת באמצעות שיווק ברשתות החברתיות כמו גם בבניית אתר אינטרנט (למרות שמדובר בהשקעה כספית, זהו נכס דיגיטלי שישרת את העסק לאורך זמן רב).

 

כפי שניתן לשים לב, האינטרנט שינה את חיינו בלא מעט תחומים, והשינויים הללו בהחלט שיפרו את איכות החיים והוסיפו ערך חיובי לחיים. יחד עם זה חשוב לציין שהאינטרנט טומן בחובו גם סכנות, לכן חשוב לעקוב אחר היסטוריית הגלישה של ילדים, להימנע ממתן פרטים מזהים ואישיים באתרים לא מוכרים ולנקוט בכל אמצעי הזהירות השונים. לא משנה מה כולם יגידו – האינטרנט הוסיף לחיינו מגוון מעלות ויתרונות!

טכנולוגיה ואביזרים כללי ניהול עסק ופיננסים סמארטפונים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שיווק באינטרנט שירותי אינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האתר שיעזור לכם למצוא עבודה בקליק
אם היו אומרים לכם שיש אתר אינטרנט שמטרתו העיקרית היא לעזור לכם למצוא את משרת חלומותיכם במהירות...
קרא עוד »
דצמ 31, 2014
3 סיבות שהעסק שלך צריך מוצר אחסון כמו Reduxio Storage
אם יש לכם בעסק, בארגון או בחברה, מידע רגיש חשוב וחיוני שחייב להישמר במערכות ממוחשבות  - חשוב שתכירו את...
קרא עוד »
נוב 10, 2017
כמה עולים מאמרים לאתר?
אם פעם נהוג היה לשווק מוצר באמצעות מסרים דרך דואר רגיל, בטלפון או אפילו באמצעות חנות הנמצאת בקניון,...
קרא עוד »
אפר 16, 2022